88 missie V (jonge landmeters en opleiding), die in tweeën is gesplitst: commissie V blijft belast met de kwesties betreffende de jonge land meters en een nieuwe commissie, genaamd commissie VII, is ingesteld om zich met de vakopleiding te bemoeien." Herdenking van de heer René Danger, erelid-oprichter van de F.I.G. De president brengt tenslotte hulde aan de heer René Danger, erelid- opfichter van de F.I.G., die op 10 juni 1954 is overledenhij verzoekt de gedelegeerden één minuut stilte in acht te nemen. Financieel verslag Penningmeester Guillaumin leest het financieel verslag voor; dit zal worden onderzocht door de leden van de kascommissie, de heren Baarda en Pfanner. President Peltier vestigt de aandacht van de gedelegeerden op de geldelijke behoeften, die zich vermeerderen in evenredigheid met de ontwikkeling van de activiteit der F.I.G.de secretariaatskosten zijn» verzwaard door de vermeerdering van de documenten en door het 'ver taalwerk, dat wegens zijn technisch karakter, aan specialisten moet worden toevertrouwd. Men dient ook rekening te houden met de be langrijke bedragen die nodig zijn om het functioneren van de perma nente commissies te verzekeren. Het spreekt vanzelf, dat de publicatie van het verslag van het achtste internationale landmeterscongres ten laste van het land blijft, dat het congres heeft georganiseerd, dus van Frankrijk. Enige gedelegeerden vragen het woord om interessante ideeën naar voren te brengen De heer Prof. Harbert (Duitsland) vraagt of de gedelegeerden die meer dan één taal spreken, niet een werkzaam aandeel in de vertalingen kunnen nemen. De heer Prof. Hegg (Zwitserland) stelt voor bij de regeringen op financiële steun aan te dringen. De heer Raymon Danger (Frankrijk) leest een door hem opgemaakte nota voor over de financiële kwesties en de wijzen waarop deze kunnen worden opgelost. Na langdurige discussies ziet het C.P. af van verhoging van de contributies, maar het besluit een commissie voor de financiën in te stellen, die zal worden belast met de bestudering van kwesties zoals aan te boren hulpbronnen, de organisatie van het financieel beheer, de verdeling van de gelden, en die voorstellen op dit gebied zal voorleggen aan het D.B., als uitsluitend bevoegd orgaan tot het nemen van be slissingen. Deze commissie zal bestaan uit drie leden, onder wie een vertegenwoordiger van het land dat het laatste congres heeft georgani seerd en een vertegenwoordiger van het land dat het eerstvolgende congres zal organiseren. Onder deze voorwaarden besluit het C.P. dat de drie leden zullen worden aangewezen door Frankrijk, Nederland en Zwitserland. De voorstellen van de heren Hegg en Danger zullen door de com missie voor de financiën worden bestudeerd.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1955 | | pagina 38