90 len dan tot in details kunnen bestuderen en hun mening er over op de volgende bijeenkomst van het C.P. kenbaar kunnen maken. Verslag van de heer Prof. Dr. Louis Hegg, voorzitter van commis sie I (technisch woordenboek) Na de stand van zaken te hebben opgemaakt betreffende de door de commissie verrichte werkzaamheden op het moment van het Parijse congres, vermeldt de heer Prof. Dr. Hegg het werk dat sindsdien is verricht door de gedelegeerden belast met de vertaling van de door de commissie aangehouden basiswoordenverder zet hij de resultaten uiteen van de bijeenkomst gehouden te Bazel op 31 mei en 1 juni 1954- Een belangrijke documentatie is geleverd door het Institut Géogra- phique National te Parijs en door het Institut für angewandte Geodasie te Frankfurt am Main. Als controle heeft de heer Hegg zelf een landmeters-vocabulaire samengesteld, bevattende 4200 vakwoorden en -uitdrukkingen. Deze zal een nieuwe verificatie mogelijk maken van de lijst van eerder door de commissie aangehouden basiswoorden. De volgende principes zijn aangenomen 1. het technisch woordenboek zal een aanvulling zijn op een algemeen woordenboek en geen termen bevatten die reeds in het algemene woor denboek voorkomen, behalve wanneer ze een bijzondere betekenis voor het vak hebben 2. het technisch landmeterswoordenboek zal alle technische termen be vatten bij een zo nauw mogelijke begrenzing van de beroepswerkzaam heden 3. de definities van de basistermen zullen zo volledig en zo bondig mogelijk gegeven worden, eventueel vergezeld van een schets 4. het internationale landmeterswoordenboek zal een aanvulling zijn op de technische woordenboeken van aanverwante beroepen, die reeds bestaan of spoedig zullen verschijnen. Prof. Hegg geeft tenslotte belangwekkende nadere inlichtingenhij verklaart, dat het woordenboek tot stand gebracht zal worden in nauwe samenhang met het geodetisch woordenboek en dat alles gedaan zal worden om te bereiken, dat de verschillende talen, vertegenwoordigd door onze nationale verenigingen, er hun plaats in zullen krijgen. In antwoord op een vraag van de president geeft de heer Hegg te kennen, dat de eerste aflevering van het woordenboek wel gereed zou kunnen zijn vóór het eerstvolgende congres. Naar aanleiding van een uitnodiging van de Union des Associations Techniques Internationales, waartoe enige verenigingen behoren die technische woordenboeken voorbereiden, heeft de heer Prof. Hegg het voornemen de bijeenkomst bij te wonen, die men in december 1954 in Parijs denkt te houden. Verslag van de heer René Perrin, voorzitter van commissie II (Ka daster en landelijke ruilverkaveling De heer Perrin geeft verslag van de bijeenkomst die op 15 en 16 juli

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1955 | | pagina 40