91 te Straatsburg is gehouden en waarvan het onderwerp luiddebestu dering van de wegen in het kader van de rudverkaveling. Wij vermelden hier de conclusies uit het commissierapport Behalve tot het nauwer aanhalen van de vriendschapsbanden tussen de gedelegeerden, hebben de werkzaamheden van 1953 tot 1954 en de bijeenkomst van Straatsburg geleid tot het vaststellen van de grote gelijkheid van de ruilverkavelingsproblemen in de verschdlende landen. De bestudering en de bespreking van de hierboven zeer beknopt aan geduide kwestie doen soms oplossingen naar voren komen die in de Ontvangst van de gedelegeerden en de gasten in het Bondsministerie van Handel en Wederopbouw. Eerste rij v.l.n.r.Prof. Kruidhof, vice-president, de heer Peltier, president, en de burgemeester van Wenen. details verschillen. Met betrekking tot dit onderwerp zal raadpleging van de in de bibliotheek bewaarde rapporten van de gedelegeerden nuttig kunnen zijn, zowel wat de wetgeving in elk der landen betreft als de nadere voorschriften. Niettemin is het van groot belang te constateren, dat de aanwezige leden zich accoord hebben kunnen verklaren met alle algemene prin cipes, daar conclusies uit hebben kunnen trekken en de wensen hebben kunnen uiten die zijn opgenomen in het algemeen rapport. Zonder zich te desinteresseren voor haar activiteit op kadastraal ge bied, wenst commissie II haar aandacht gedurende enkele jaren toch aan de ruilverkaveling te wijden en naar aanleiding van de gedachten- wisselingen tussen de technici conclusies te trekken van algemene aard. Behalve dat deze nuttig zullen zijn voor de landen die reeds met een ruilverkavelingswet begiftigd zijn, zullen zij, naar wij hopen,

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1955 | | pagina 41