92 van belang zijn ter raadpleging in die landen waar deze wetgeving nog in het stadium van voorbereiding verkeert. Verslag van de heer Mario Calabro, voorzitter van commissie V (jonge landmeters) De heer Calabro heeft zijn rapport voorgelezen, dat gewijd was aan kwesties die van belang zijn voor de jonge landmeters. Te voren had de president van de F.I.G. er aan herinnerd, dat wij vroeger een com missie voor opleiding hadden, die tijdens de zitting van het C.P. te Luxemburg is opgeheven en vervangen door de commissie Jonge land meters. Later hebben wij gemerkt, dat de opleidingskwestie nog lang niet uitgeput was; op het congres te Parijs heeft het ons noodzakelijk geleken de commissie voor opleiding opnieuw in te stellenzij functio neert in het vervolg onder de naam commissie VII. Verslag van de heer J. van der Linden, voorzitter van commissie VI (bezoldiging en werkkring Ondanks alle pogingen is de commissie er nog niet in geslaagd een volmaakte formulering op te stellen, die op een duidelijke wijze de materiële toestand van de landmeters in de verschillende landen tot uit drukking zou brengen. Toch wanhoopt de commissie er niet aan, dat zij op de volgende zitting van het C.P. een vrij nauwkeurig overzicht ter tafel zal kunnen brengen van de bezoldigingen in de verschillende landen. Commissie VI uit de wens haar naam Salaires et activités pro- fessionnelles veranderd te zien en stelt voor deze te vervangen door Activités professionnelles et retributions. Verslag van de h'eer Gazeau, voorzitter van Commissie VII (vak opleiding Dit verslag brengt tot uiting hoe belangrijk het is de internationale uitwisseling van studenten en stagiaires te bevorderen. Het doet be langrijke ideeën aan de hand om de bestaande moeilijkheden van mate riële aard te overwinnen. Het rapport behandelt vervolgens een kwestie waarover de leden van de commissie verzocht waren hun zienswijze kenbaar te maken, nl. het onderwijs met behulp van de film. Dit mach tige uitdrukkingsmiddel zal inderdaad het onderwijs levendiger en praktischer makenhet kan de natuurverschijnselen en de uitingen van onze beroepswerkzaamheid in hun volle omvang binnen de muren van de school brengen. Oprichting van een internationaal technisch tijdschrift Het C.Phad in 1953 in Parijs het principe van de oprichting van een internationaal technisch tijdschrift aangehouden; na de heren Al- brecht (Zwitserland) en Harkink (Nederland) gehoord te hebben, ziet het C.P. nu echter van de uitgave van dit tijdschrift af, dat te veel zou kosten. Evenwel is besloten, dat het D.B. van de F.I.G. rapporten en verslagen zal opstellen, die opgenomen zullen worden in de tijd schriften van de bij de F.I.G. aangesloten nationale verenigingen. Internationale uitwisselingvan studenten en stagiaires De heren Prof. Harbert (Duitsland) en Prof. Roelofs (Nederland) stellen levendig belang in dit onderwerp.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1955 | | pagina 42