93 De heer Harbert zou een uitbreiding van de uitwisseling van stu denten zeer toejuichen. Op het ogenblik zijn de landmeters ten achter; andere beroepen hebben reeds talrijke uitwisselingen tot stand ge bracht; het lijkt wenselijk, dat iedere gedelegeerde in zijn land propa ganda maakt en ons inlicht over de mate waarin en de manier waarop een uitwisseling van land tot land georganiseerd zou kunnen worden. De heer Roelofs voegt hieraan toe, dat in Nederland ongeveer 50 van de geodetische studenten een stagetijd in het buitenland door maakt het is noodzakelijk, dat ieder land zelf de uitwisseling organi- Receptie in het Bondsministerie van Handel en Wederopbouw. seert. Er bestaat een internationaal orgaan, genaamd I.A.E.S.T.E. (International association for the exchange of students for technical experience) en het is van belang, dat onze verenigingen daar gebruik van maken. Internationale dienst inzake het hypothecair stelsel Na kennis genomen te hebben van het rapport, uitgebracht door de heer Hegg over de internationale dienst inzake het hypothecair stelsel, dient het C.P. een nieuwe voorzitter van deze commissie te benoemen in de plaats van de overleden voorzitter, de heer René Danger. De heer Hegg, tot dusverre secretaris van de commissie, wordt als voorzitter aangewezen. In afwachting van het vinden van de onont beerlijke financiële middelen, zal het werkplan van de commissie echter vrij sterk gereduceerd moeten blijven en zich moeten bepalen tot het verenigen van de documentatie die van verschillende landen is ont vangen. Men gaat niet over tot het benoemen van een secretarisde

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1955 | | pagina 43