94 heer Hegg zal deze benoeming voorstellen, zodra hij ze noodzakelijk acht. Verzoek van Joegoslavië weer in de F.I.G. te worden opgenomen De heer Wantz, secretaris-generaal, leest een brief voor van de Joegoslavische landmetersvereniging. Hierin wordt er aan herinnerd, dat Joegoslavië, sinds de oorlog van de F.I.G. afgescheiden, verleden jaar de werkzaamheden van het congres heeft gevolgd, waarheen het waarnemers had gezonden; een officiële aanvraag is er aan toegevoegd, waarin wordt verzocht, de federatie van Joegoslavische landmeetkun dige verenigingen toe te laten als lid van de F.I.G. Met algemene stemmen aanvaardt het C.P. de toetreding van Joego slavië. Internationale relaties ter bevordering van nieuwe toetredingen De secretaris-generaal zet vervolgens de relaties uiteen, aangegaan met verschillende landen die misschien lid van de F.I.G. zouden kun nen worden, met name Spanje en de Zuid-Amerikaanse republieken. De heer Harbert stelt voor de bemiddeling in te roepen van de heer Prof. Schultz, die ons zou kunnen helpen een groepering te vormen in Argentinië. Eerstvolgende bijeenkomst van het C.P. Het behoort tot de taak van het C.P. de plaats van de volgende bij eenkomst vast te stellen. Op het voorstel gedaan door de heer Mario Calabro namens Italië, zal de volgende bijeenkomst in het begin van september 1955 te Florence plaats vinden. De heer Beniest deelt mede, dat begin september 1958 in Brussel een internationale tentoonstelling gehouden zal wordenBelgië zal het zich tot een eer en een genoegen rekenen het C.P. dan te mogen ont vangen. Voorzitterschap van de F.I.G. voor de zittingstijd 1955-1959 De heer Prof. Kruidhof heeft medegedeeld, dat hij afgetreden is als voorzitter van de Nederlandse federatie en dat hij is opgevolgd door de heer Prof. Roelofs. Onder deze omstandigheden is er geen enkel be zwaar tegen, dat de heer Roelofs de nieuwe president van de F.I.G. wordt wanneer in 1955 het beheer over de F.I.G. van Frankrijk op Nederland overgaat. De heer Prof. Kruidhof zou in het nieuwe D.B. de functie van vice-president kunnen behouden. Eervolle onderscheidingen Het C.P. heeft in 1953 te Parijs onder het oog gezien of aan vroegere presidenten van de F.I.G., op verzoek van de respectieve nationale verenigingen, de titel van président honoraire verleend zou kunnen worden. Met algemene stemmen besluit het C.P. déze titel te verlenen aan de heer Roupcinsky (België), erelid-oprichter van de F.I.G., en aan de vroegere presidenten de heren Cole (Groot-Brittan- nië), Bertschmann en Baudet (Zwitserland). Deze beslissing zal wor den onderworpen aan de bekrachtiging door de eerstvolgende algemene vergadering, na aanvulling van de statuten.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1955 | | pagina 44