96 amt für Eich- und Vermessungswesen, alle deelnemers een prettig ver blijf in Wenen toe en een volledig succes bij hun beraadslagingen. Tenslotte geeft de heer Henri Peltier, president van de F.I.G., uiting aan zijn vreugde zich in Wenen te bevinden, een der oudste hoofd steden van de wereld. Hij is er van overtuigd, dat de F.I.G. in dit uitermate culturele milieu goed werk zal verrichten. Aan het einde van de middag ontving de burgemeester van Wenen de congressisten in het stadhuis. We hebben er een prachtige feestzaal kunnen bewonderen en in weelderige salons werd ons een zeer gewaar deerde lunch aangeboden. In de avond brachten enige autocars de congressisten naar een herberg in Grinzing, het beroemde wijngaardeniersdorp, gelegen in een buitenwijk van Wenen. Het was een heel jolige avond, waar de muzikanten, die van tafel tot tafel Weense volkswijsjes lieten horen, niet weinig toe bijdroegen. Zo eindigde deze eerste Weense dag in algemenê vrolijkheid. In de ochtend van de ne augustus leidde een zeer interessante auto tocht door de stad ons naar de Ring, een zeer mooie boulevard, waar wij de Opera, het Parlementsgebouw, de Universiteit en de Hofburg, de vroegere residentie van de keizerlijke familie, gezien hebben. Midden in de stad maakte de grafkelder van de Kapuzinerkirche grote indruk op de bezoekersdaar bevindt zich het familiegraf van de Habs- burgers met 144 bronzen praalgraven. Door de Karntnerstrasse, een van de mooiste winkelstraten van Wenen, kwamen we bij de Stephans- dom, een prachtige gotische kathedraal. Het laatste bezoek gold het kasteel Belvedere, een mooie schepping in barokstijl, omringd door luisterrijke tuinen. In de avond, direct na de tweede zitting van het C.P., had een receptie plaats in de salons van het Bondsministerie van Handel en Wederopbouw. Namens de heer Dr. Udo Illig, minister van Handel en Wederopbouw, begroette de heer staatsraad Dr. Viktor Fous, de aanwezigen op beminnelijke wijze. Aan het einde van zijn toespraak nodigde de staatsraad de congressisten uit de salons binnen te gaan en aan de keurig gedekte tafels plaats te nemen, waarna een overvloedige en uitgelezen lunch werd geserveerd. De middag van 12 augustus werd gewijd aan een bezoek aan het slot Schönbrunn. In het hoofdgebouw hebben we kunnen bewonderen de appartementen van keizer Franz Joseph, de spiegelzaal waar de vijfjarige Mozart de clavecimbel bespeelde voor keizerin Maria The- resia, de werkkamer van Napoleon en de sterfkamer van het Arends jong. In een bijgebouw van het slot is een merkwaardig museum inge richt, waar de rijtuigen bijeen zijn gebracht, die door het keizerlijke Oostenrijke hof werden gebruikt. In het park wordt de fontein van Neptunus overheerst door de Gloriette, een beroemde zuilenhal. Vóór het sluitingsdiner was een tochtje georganiseerd door het Wienerwald en langs de Wiener Höhenstrasse. Dit is een prachtige weg, die met enige windingen naar de beboste hoogten ten westen van Wenen leidt; we hebben de toppen bereikt achtereenvolgens van de

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1955 | | pagina 46