Nederlandse Landmeetkundige Federatie 100 nemen of het deelnemen aan deze vergadering daarvan niet een onder deel zou kunnen vormen. In het hierboven gepubliceerde verslag van de vergadering in Wenen heeft U kunnen lezen wat een dergelijke bijeenkomst inhoudt. De redactie hoopt in de aflevering van i juni (of anders in die van i augustus) a.s. de agenda, het recreatiepro gramma en verdere bijzonderheden te kunnen publiceren. F. H. Beknopt verslag van de hoofdbestuursvergadering gehouden op 10 februari 1955 Wegens ontbinding van de Vereniging van Landmeters van het Kadaster in Indonesië werd op verzoek van het bestuur de vereniging met ingang van i januari 1955 afgevoerd van de lijst der bij de Fede ratie aangesloten verenigingen. Tengevolge van deze liquidatie is tevens een eind gekomen aan het hoofdbestuurslidmaatschap van de heer Plasman, die de V.L.K. gedurende ruim 6 jaren in het hoofdbestuur heeft vertegenwoordigd. Prof. Baarda is benoemd tot corresponderend lid. Plet dagelijks bestuur heeft in een drietal verzoekschriften aan het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, nader toege licht in een onderhoud ten departemente, haar wensen kenbaar ge maakt inzake het nieuwe ontwerp Bevoegdhedenbesluit, dat de onder wijsbevoegdheid tot het geven van lager en middelbaar nijverheids onderwijs zal regelen, o.m. voor de bezitters van het diploma van geo- detisch-ingenieur, van het diploma van landmeter verkregen aan de voormalige landmeterscursus in Wageningen en dat van civiel-land- meter, verkregen aan de T.H. te Delft. Bovendien is aan het Ministerie van O., K. en W. verzocht een sub-commissie landmeetkunde van de in 1952 opgerichte Commissie M.T.O. in te stellen. De Federatie zal, in afwijking van de aankondiging in het beknopte verslag van de hoofdbestuursvergadering van 3 september 1954, geen circulaire ter stimulering van de studie voor g.i. doen uitgaan, omdat de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde en de Vereniging van Civiel-landmeters en Geodetisch-ingenieurs gezamenlijk een dergelijke actie zullen gaan ondernemen, en bovendien onlangs in het geodesie- gebouw een geslaagde voorlichtingsdag voor de leerlingen van de hoogste klasse van h.b.s.'en, gymnasia en lycea plaats vond. De heren Ir. G. J. Bruins, lector aan de T.H., en Ir. A. van Weel den, hoofd van de geophysische dienst van de B.P.M., verklaarden zich bereid de studiedagen, die op 15 en 16 april 1955 in Utrecht zullen worden gehouden, voor te bereiden. Zij dienden ter vergadering een plan in, dat met algemene instemming door het hoofdbestuur werd aanvaard. In dit programma zijn voor de eerste dag voordrachten door Dr. Veldkamp over aardmagnetisme en aardbevingen opgenomen, die tevens dienen als inleiding op een 's middags te houden excursie naar het K.N.M.I. te De Bilt. Op de tweede dag zullen door de heren

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1955 | | pagina 50