Bibliotheek voor Kadaster en Landmeetkunde 101 Ir. Bruins, Ir. van Weelden en Dr. Colette voordrachten gehouden worden, resp. over de betekenis van de zwaartekracht voor de unifi catie der driehoeksnetten tot één wereldnet, geophysische opsporings methoden, en de interpretatie der stroken van sterke negatieve anoma lieën in Oost- en West-Indië. De commissie landmeetkundige techniek, die het hoofdthema van het wetenschappelijk gedeelte van het a.s. congres, zijnde in Delft ver richte onderzoekingen van geodetisch-astronomische aard in verband met het geophysisch jaar i957-'s8, gaat voorbereiden, wordt gevormd door de heren Ir. H. L. van Gent en Ir. J. Rolff. De heer J. H. San ders, ingenieur-verificateur van het kadaster, zal evenals het vorig jaar het feestprogramma opstellen. Ter gelegenheid van het feit, dat Gauss 100 jaar geleden overleed, heeft in september 1955 in Hannover en Braunschweig een herdenking plaats, die gekoppeld zal worden aan een tweetal congressen. Bij vol doende deelneming zal de Federatie een excursie naar deze mani festaties organiseren. De voorbereiding daartoe zal door de heer Ir. F. Harkink ter hand genomen worden. De secretaris van de N.L.F., Ir. J. Wolthuis Uitleningen geschieden aan alle lezers van dit tijdschrift. Aanwinsten Rubr. 110. Tardi et Laclavère. Traité de géodésie. 2e éd. Tome I. Triangu- lations. Fase. I. Les fondements mathématiques de Ia géodésie. Opérations sur le terrain. 405 blz. Paris. 1951 Rubr. 110. Gotthardt. Kritische Betrachtungen zur Ausgleichung, insbesondere der von Dreiecksketten und -netzen. 44 blz. München. 1953 Rubr. 110. Arbeiten der Bodenseekonferenz. II. Geologische Gutachten über die besonderen strukturellen Verhaltnisse und die allgemeine Tektonik des Bodensee- gebietes. 32 blz. München. 1933 Rubr. 110. Grossmann. Ergebnisse einiger Schweremessungen in Westeuropa. 27 blz. München. 1953 Rubr. 110. Ramsayer. Gravimetereichung mit Eichgewichten. 10 blz. München. t, t 1953 Rubr. 110. Berroth. Bestimmung der Schwingungszeit eines Pendels durch Ausmessung und Ausgleichung einer ganzen Koinzidenzkurve. 12 blz. Milano. 1953 Rubr. no. Vening Meinesz. Earth-crust movements in the Netherlands resulting from Fennoscandian postglacid isostatic readjustment and Alpine fore land rising. 14 blz. Amsterdam. 1954 Rubr. no. Vening Meinesz. Correlation between geomagnetic field and tectonic movements? 5 blz. Amsterdam. 1954 Rubr. no. Ellenberger. Die Erdgezeitenforschung unter besonderer Berück- sichtigung des deutschen Beitrages. 32 blz. Stuttgart. 1954 Rubr. no. Tardi et Laclavère. Traité de géodésie. 2e éd. Tome I. Triangu- lations. Fase. 2. Calcul de la triangulation. 345 blz. Paris. 1954 Rubr. no. Wissenschaftliche Referate, gehalten auf der Vollsitzung der Deut schen Geodatischen Kommission vom 30. Marz bis 1. April 1953 in Frankfurt am Main. I. Teil. 94 blz. 1954 Rubr. no. Beitrag zum deutschen Schweregrundnetz und zur Geoidbestimmung aus Schwere-Anomalien. 67 blz. München. 1954

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1955 | | pagina 51