150 Als gevolg van de ontbinding der V.L.K. is de heer P.H.M. Plasman uit het hoofdbestuur getreden. De hoogleraren Prof. A. Kruidhof en Prof. ir. W. Baarda werden benoemd tot corresponderend lid. Op het 14de congres, gehouden in het Groothandelsgebouw te Rot terdam, werden juridische vraagstukken aangaande grensrecht en deli mitatie bij hermeting behandeld. In navolging van wat op internationale congressen gewoonte is, was de deelnemers aan dit congres verzocht zich te doen vergezellen van hun dames. Het was een geslaagd congres. Ter gelegenheid van de jaarlijkse studiedagen werd dit jaar in Utrecht een geofysisch symposium gehouden. Voor dit symposium, evenals voor de aan de studiedagen gekoppelde excursies naar het K.N.M.I. te De Bilt en naar de Sterrenwacht te Utrecht, bestond grote belangstelling. De organisatie van de regionale bijeenkomsten verliep ook dit jaar naar wens. Door ziekte en verhindering van de sprekers moesten enkele lezingen tot een volgend seizoen worden uitgesteld. De opmerking in het vorige verslag, dat de activiteit in de zuidelijke districten minder groot was geweest, behoeft thans t.a.v. deze districten niet gemaakt te worden. De minder goede reisgelegenheid in Zeeland gaf aanleiding tot het voorstel de districtenindeling in het Zuiden en in Zeeland te veranderen. De resultaten van de in 1954 afgenomen examens waren niet gunstig. Het aantal geëxamineerden bedroeg voor het diploma landmeettech- nicus 33, voor het diploma van landmeetkundig tekenaar 12 en voor het diploma van landmeetkundig rekenaar 2. Voor de examens slaagden resp. 12, 3 en o candidaten. De commissie landmeetkundig woordenboek kwam gereed met haar eerste taak, het samenstellen van de lijst met Nederlandse termen. De contactcommissie met als opdracht de studie voor geodetisch- mgenieur aan de Technische Hogeschool te Delft te toetsen aan de landmeetkundige praktijk in Nederland, mede in verband met de land meetkundige kant van de studie aan de Landbouwhogeschool te Wage- ningen, kwam dit jaar niet bijeen. Ingevolge een op het 14de congres genomen besluit is aan het Minis terie van Financiën verzocht een regeringscommissie in te stellen voor het ontwerpen van delimitatievoorschriften voor hermetingen. T.a.v. het nieuwe ontwerp Bevoegdhedenbesluit N.O. heeft de Fede ratie haar wensen in een viertal verzoekschriften aan het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen kenbaar gemaakt. Boven dien is aan dit Ministerie verzocht een subcommissie landmeetkunde van de in 1952 opgerichte Commissie M.T.O. in te stellen. Het Dage lijks Bestuur gaf ten departemente een mondelinge toelichting op deze voorstellen. De Federatie was vertegenwoordigd op de afscheidsreceptie van de directeur van de Topografische Dienst, de heer C. A. J. von Frijtag Drabbe. Van de vergadering van bet Comité Permanent der Internationale

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1955 | | pagina 48