195 Moge ik U verzoeken thans enkele ogenblikken in eerbiedig ge denken aan Jacob Menno Tienstra dit borstbeeld te aanschouwen. Hierna aanvaardde Prof. Roelofs, in zijn kwaliteit van beheerder van het geodesiegebouw te Delft, in grote dank het blijvend aandenken aan Prof. Tienstra. Mevrouw Tienstra en haar zoon woonden de plechtigheid bij. Nadat de dames zich naar het restaurant hadden begeven, hield Prof. Roelofs een voofdracht over „Het komende astronomisch-geofysisch jaar". Deze voordracht vormde de inleiding op de des middags ge houden vergadering van de commissie landmeetkundige techniek. Van deze vergadering zal in dit tijdschrift een afzonderlijk verslag worden opgenomen. De prettige sfeer die het congres kenmerkte en ook aan het 'diner heerste, werd door verschillende sprekers in hun toespraken tot uitdruk king gebracht. De dag werd besloten met een geanimeerd bal. De tweede dag werd begonnen met het huishoudelijk gedeelte. Het afgelopen jaar ontvielen ons drie vakgenoten de oud-hypotheek bewaarder en ou'd-inspecteur van de Hypotheken en het Kadaster Mr. H. Iwema, de oud-landmeter van het kadaster K. P. Westhoeve en de oud-landmeter ie klasse van het kadaster A. Theil. Op verzoek van de voorzitter eerde de vergadering de nagèdachtenis van de overledenen door het in acht nemen van enkele ogenblikken stilte. Dit jaar werd door drie onzer een koninklijke onderscheiding ont vangen. De voorzitter wenste de heren Grooters, De Mazure en Wolters van harte geluk met hun benoeming tot officier in de orde van Oranje Nassau. Tenslotte vestigde de voorzitter de aandacht op de bijeenkomst van het Comité Permanent van de F.I.G., die van 6 tot 10 september 1955 in Florence zal worden gehouden. Het jaarverslag en het financieel verslag gaven geen aanleiding tot op- of aanmerkingen. De kascommissie, bestaande uit de heren Ir. G. J. Bruins en Ir. S. Rienstra, verklaarde bij monde van de eerste, dat de boeken in goede orde werden bevonden, waarna de verslagen, onder dankzegging aan de samenstellers, werden goedgekeurd. Ook de kas commissie werd bedankt voor de door haar verrichte taak. De heren Ir. A. J. H. Meertens en Ir. H. Ph. van der Schaaf verklaarden zich bereid het komende jaar in de kascommissie zitting te nemen. Aangezien te elfder ure enige twijfel was ontstaan over de te volgen procedure bij het benoemen van een vice-voorzitter, werd besloten dit agendapunt terug te nemen. In de naaste toekomst zal een elegantere oplossing worden voorbereid. De secretaris, die zich volgens aankondiging in het programma niet herkiesbaar stelde, kwam op zijn aanvankelijk genomen besluit terug en verklaarde zich na overleg met de door het bestuur van de Vereni ging voor Kadaster en Landmeetkunde voorgestelde candidaat Ir. W. J. J. van Lent bereid zijn functie te continueren. Hij werd bij acclamatie herkozen.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1955 | | pagina 41