Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde 199 Mercredi 7 septembre Journée libre. Jeudi 8 septembre Excursion touristique en autocar a Pistoia, Montecatini- terme (voir programme général). Vendredi 9 septembre Excursion a Sienne et a San Gimignano (voir programme général). Ter aanvulling van bovenstaand programma wordt nog medegedeeld, dat alleen de officiële gedelegeerden een bijdrage van 2000 lire ver schuldigd zijn boven de kosten van de tot het programma behorende excursies en feestelijkheden, die voor de heren 16000 lire en voor de dames 14000 lire bedragen. De facultatieve excursie naar Siena kost 3200 lire. Inschrijvingsformulieren zijn te verkrijgen bij Prof. Roelofs. De Italiaanse landmetersfëderatie houdt op 3 en 4 september een receptie in Parma, waartoe men op 3 september vóór 16 uur in Parma. zou moeten aankomen. Vertrek uit Parma naar Florence op 4 september om 16.30 uur. Ook voor hen die aan deze receptie wensen deel te nemen zijn inschrijvingsbiljetten verkrijgbaar, waarop men ook een hotel kamer kan bestellen. F. H. Jaarverslag In het afgelopen verslagjaar moesten wij het verlies betreuren van het buitengewone lid A. Theil. Het ledental van de Vereniging nam toe; op 1 juli 1953 telde zij 199 gewone en 61 buitengewone leden. Het bestuur kwam verschillende malen bijeen ter bespreking van actuele vraagstukken, waarbij de middelbare kracht en de personeels formatie bij het kadaster in het middelpunt van de belangstelling stonden. In een zeer langdurig onderhoud mocht het bestuur aan de Staats secretaris van Financiën de ernstige situatie bij het kadaster uiteen zetten en zijn mening omtrent de personeelsvoorziening mededelen. Met de subafdeling Geodesie van de T.H. werden problemen betref fende de opleiding van geodetisch-ingenieurs besproken. Met ide heer Mr. ir. J. M. C. Witvliet werd van gedachten gewisseld over .de prak- tijktijd van de M.T.S.-ers bij het kadaster. Met de Vereniging van Civiel-landmeters en Geodetisch-ingenieurs werd nagegaan in hoeverre samenwerking mogelijk en wenselijk is. Met het Gezelschap Snellius vond een gedachtenwisseling plaats betref fende de toeloop van geodetisch-ingenieurs naar het kadaster. De vergaderingen van het Hoofdbestuur van de N.E.F. werden door de aangewezen vertegenwoordigers Ir. W. A. van der Werff en Ir. A. Govers bijgewoond. Arnhem, juli 1955 Wytema.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1955 | | pagina 45