208 's Avonds is er feest in de Haagse Dierentuin met een keur van cabaretnum mers door eigen krachten; men kan er dansen en zich aan open buffetten spij zigen en laven. 27 september staat in het teken van een tentoonstelling in de in aanbouw zijnde T.H.-gebouwen in de Wippolder. Er is een lunch op het tentoonstellingsterrein, een springconcours door de Studenten Carrousel Vereniging en later in de middag een orkestuitvoering in de Stads Doelen door 50 Delftse studenten. Op de scripties achter hun namen vermeld is op 23-6-1955 het diploma geode- tisch-ingenieur uitgereikt aan G. H. te Kronnie (Bedrijfskaartering met elec- trisch opmeten van ondergrondse leidingen en kabels) en H. de Ridder (Enige feiten en beschouwingen over pacht). Tevens is op die datum geslaagd voor het examen geodetisch-ingenieurF. Prak. Plet Landmeetkundig Gezelschap „Snellius" heeft het plan opgevat een Lustrum- boek samen te stellen om o.m. de ontwikkeling van de landmeetkunde te karak teriseren. Een reeks van schrijvers zullen aan de samenstelling medewerken. Bij dragen over fotogrammetrie en electronische metingen, over de ruilverkaveling, de gewijzigde personeelsformatie, de activiteiten van de landmeter in het buiten land, de historie van de status van de landmeter en de ontwikkeling van de studie, zullen hierin een plaats vinden. Het boek verschijnt omstreeks november 1955. De redactie bestaat uit de heren P. A. Boerstra, H. J. Buiten en G. L. Strang van Hees. De prijs is bepaald op 9.45. Middelbaar Technisch Onderwys Bij beschikking van de Staatssecretaris van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen van 21 juni 1955, nr. 17488, gepubliceerd in de Ned. Staatscourant 1955, nr. 123, is ingesteld een subcommissie voor de vakrichting landmeetkunde van de bij beschikking van 25 juni 1952, nr. 246925, door de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen ingestelde commissie van onderzoek inzake het mid delbaar technisch onderwijs (Commissie M.T.O. 1952). In deze subcommissie zijn benoemd tot lid en voorzitter: Prof. R. Roelofs, Delft; tot lid, tevens belast met het secretariaat: Mr. ir. J. M. C. Witvliet, Utrechttot ledenIr. B. de Boer te Amsterdam, J. H. Bramlage te Wassenaar, Ir. J. B. Dumont te Utrecht, N. D. Haasbroek te Rijswijk, Ir. F. Harkink te 's-Gravenhage, Ir. A. G. van den Hoek te Rotterdam, Ir. B. Scherpbier te 's-Gravenhage, Ir. H. J. van Steenis te Utrecht, W. F. Stoorvogel te Voorburg en Ir. A. J. van der Weele te Delft. De Commissie M.T.O. 1952 heeft o.m. als taak te onderzoeken welke eisen onder de huidige omstandigheden dienen te worden gesteld ten aanzien van strekking, inhoud en vorm van het middelbaar technisch onderwijs. Daartoe zijn achtereenvolgens subcommissies ingesteld voor de vakrichtingenWerktuigbouw kunde, Electrotechniek, Chemische techniek, Bouwkunde en weg- en waterbouw kunde. De instelling van de subcommissie voor de landmeetkunde is geschied op verzoek van de Nederlandse Landmeetkundige Federatie, teneinde in het kader van de vernieuwing en heroriëntering van het nijverheidsonderwijs de belangen van het landmeetkundig onderwijs te bevorderen. In deze subcommissie zullen o.m. het voorlopige leerplan van de afdeling landmeetkunde van het middelbaar technisch onderwijs en andere vraagstukken inzake de opleiding tot middelbaar landmeetkundige in onderzoek worden genomen. Achtste Internationaal Fotogrammetrisch Congres 1956 te Stockholm Het voorlopige programma van dit congres, met daaraan verbonden tentoon stelling, is uitgekomen. Voorlopige aanmeldingsformulieren voor bezoek aan dit congres zijn verkrijgbaar bij de secretaris van de Ned. Vereniging voor Foto grammetrie, Ir. J. Visser, Fransen van de Puttestraat 22, Delft. 12 juli 1955. F. H.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1955 | | pagina 54