216 verselle de Rome), la citta parco della roma moderna. Deze geheel nieuwe stad, waarvan de bouw onder Mussolini werd begonnen en nu in langzaam tempo wordt voltooid, ligt op een zestal kilometers ten z.w. van Rome. De pracht en praal waarmee hier gebouwd wordt tart elke beschrijving. Van; de grootte van het congresgebouw krijgt men een indruk als vermeld wordt, dat alle associaties te zelfder tijd konden vergaderen en bovendien de hal voldoende ruimte bood voor een zeer interessante tentoonstelling van geodetische en geofysische instrumenten. De congressisten, allen in het centrum van Rome ondergebracht, konden gebruik maken van twee speciale gratis busdiensten voor ver voer naar en van het congresgebouw. Openings- en slotzittingen werden gehouden in de grote zaal van het congresgebouw, waarbij tolken via gehoorinstallaties voor vertaling in een zestal talen zorg droegen. Dit vooral met het oog op de rede voeringen van autoriteiten, die meestal in het Italiaans gesteld waren. Voor de rest van het congres waren de voertalen Frans en Engels. Merkwaardig was dat Engels overwoog en ook door vele Fransen ge bruikt werd. Werkwijze A.I.G. Om de werkwijze van de A.I.G. te begrijpen, lijkt het goed eerst een overzicht van de wetenschappelijke onderindeling te geven. Onder de A.I.G. ressorteren vijf secties; binnen iedere sectie werken weer een of meer studiegroepen. Hier volgt het overzicht I. Triangiilation Section, voorzitter C. A. Whitten, U.S.A.; secre taris Prof. F. Kobold, Zwitserland, als plaatsvervanger van Prof. A. Marussi, Italië Study Group nr. iCalculation and adjustment of the great triangula- tions, taking into consideration the form of the geoid, voorzitter rapporteur Brigadier M. Hotine, Engeland Study Group nr. 2Calculation of the shoran networks (or analogous processes) and of long geodesies, voorzitter-rapporteur J. E. R. Ross, Canada Study Group nr. 3: 'Critical study of the European network recently adjusted, voorzitter-rapporteur Prof. Ing. M. Kneissl, Duitsland; II. Precise Levelling Section, voorzitter Prof. P. Dore, Italië; secre taris Dr. O. Simonsen, Denemarken Study Group nr. 4Corrections to. be made to the results of levelling, taking account of the variation of gravity, voorzitter-rapporteur Prof. C. F. Baeschlin, Zwitserland Study Group nr. 5Adjustment of the European levelling work, voor zitter-rapporteur Dr. T. J. Kukkamaki, U.S.A. III. Geodetic Astronomy Section, voorzitter Prof. J. F. Cox, België; secretaris H. S. Jelstrup, Noorwegen; Study Group nr. 6: Critical study of certain methods of geodetic astronomy, voorzitter-rapporteur Prof. R. Roelofs, Nederland Study Group nr. 7: Study of the reorganisation of the working of the

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1955 | | pagina 10