217 International Latitudes Service, voorzitter-rapporteur D. A. Rice, U.S.A.; Study Group nr. 8The new universal longitude operation i957-'s8, voorzitter-rapporteur Prof. P. Tardi, Frankrijk; IV. Gravimetric Section, voorzitter R. P. Lejay, Frankrijk; secre taris B. C. Browne, Engeland; Study Group nr. p: Organization of a homogeneous universal gravity network, voorzitter-rapporteur R. P. Lejay, Frankrijk; Study Group nr. 10Absolute measures.Comparative measures at absolute stations. Possibility of modifications of the international for mula of gravity, voorzitter-rapporteur Prof. C. Morelli, Italië; V. Geoid Study Section, voorzitter Brigadier G. Bomford, Engeland secretaris Prof. E. H. Thompson, Engeland Study Group nr. u: Methods of reduction of observations of gravity from the geodetic rather than the geophysical point of view, with a view to the determination of the geoid by application of Stokes's for mula, voorzitter-rapporteur Dr. J. de Graaff-Hunter, Engeland; Studyj Group nr. 12: Study of the most favourable methods for the determination of the absolute deviations of the vertical, voorzitter rapporteur W. D. Lambert, U.S.A. Study Group nr. ij: Determination of the geoid from measurements of reciprocal zenithal distances, voorzitter-rapporteur Prof. F. Kobold, Zwitserland Study Group nr. 14: Determination of the European geoid by the method of the deviations of the vertical, voorzitter-rapporteur Briga dier G. Bomford, Engeland Study Group nr. 15: Geophysical interpretation of the anomalies of gravity, voorzitter-rapporteur Prof. W. Heiskanen, U.S.A. De studiegroepen zijn ingesteld om contacten tussen onderzoekers op hetzelfde gebied levend te houden in het tijdvak tussen twee con gressen in, en om de in het algemeen schriftelijk gevoerde discussies tussen de leden van een groep te verwerken tot een rapport voor het volgende congres. De bedoeling schijnt hiervan te zijn het aantal per soonlijke rapporten uitgebracht op een congres te verminderen en door middel van de groepsrapporten een gezonde basis voor discussie te verkrijgen. Hoewel ik dit door gebrek aan ervaring in kwesties de A.I.G. be treffende moeilijk kan beoordelen, geloof ik toch, dat de resultaten van het werk der studiecommissies niet steeds even bevredigend zijn uitgevallen. Gelegenheid de rapporten tijdig te voren te bestuderen was er bijna niet, een euvel dat nu eenmaal aan elk congres lijkt te kleven, en bovendien is het voor de rapporteur van een studie groep zeer moeilijk gebleken, alleen uit schriftelijk gevoerde discussies een werkelijk houtsnijdend rapport samen te stellen. Gezien deze ervaringen hebben dan ook enkele studiecommissies, w.o. nr. 3, het plan geopperd eens; per jaar hun leden bijeen te roepen. Als echter straks de verschillende rapporten gepubliceerd worden, zal men onge twijfeld van de waarde van het werk der studiegroepen overtuigd

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1955 | | pagina 11