218 rakenvoor vele voorzitters-rapporteurs zal een woord van grote waar - dering zeker op zijn plaats zijn. Voor de nieuweling op zo'n congres is het echter wel verwarrend, dat ressorterend onder verschillende secties tevens algemene rapporten worden uitgebracht. Zo voor sectie 1Rapport général sur les triangulations et les bases (in afwezigheid van Prof. Marussi opgesteld door Ing. D. Salvioni) Rapport général sur les applications géodésiques du radar (Prof. dr. C. A. Hart) voor sectie II: Rapport général sur les nivellements de précision (T. J. Kukkamaki); voor sectie 111Rapport général concemant l'astronomie géodésique (Prof. R. Roelofs) voor sectie IVRapport général concernant les déterminations gra- vimétriques (Prof. G. Boaga) voor sectie VRapport général sur la détermination du géoïde par les déviations astro-géodésiques de la verticale (Brigadier G. Bom- ford) Rapport général sur la détermination du géoïde par les anoma lies de la pesanteur. Travaux exécutés et résultats obtenus au cours des dernières années (Prof. dr. W. Heiskanen) Rapport général sur la théorie isostatique dans sa partie proprement géodésique (Prof. dr. W. Heiskanen) Rapport général sur les théories isostatiques (Prof. dr. W. Heiskanen) Rapport général sur les déviations d'équi- libre dans la TerrePropositions de contröler les déformations actuel- les (Prof. dr. ir. F. A. Vening Meinesz) Rapport général sur les marées de l'écorce (W. D. Lambert). Bovendien zijn een vrij groot aantal persoonlijke rapporten inge diend, hetzij mededelingen gedaan door congresdeelnemers. Teneinde het verloop van de discussies in de hand te houden en te zorgen, dat deelnemers de publicaties waarin zij belangstelden zouden kunnen ontvangen, werden werkgroepen ingesteld, waarbij men zich als lid kon laten inschrijven. Deze organisatie heeft niet het gewenste gevolg gehad, waardoor het vaak moeilijk was publicaties te verkrijgen. Hoewel dus, alle voorbereidend werk ten spijt, een enkel onderdeel van het congres organisatorisch niet geheel geslaagd was, moet na drukkelijk vastgesteld worden, dat het wetenschappelijk gedeelte door discussies tijdens, maar vooral ook tussen en na de zittingen, als zeer geslaagd moet worden beschouwd. Het kan niet anders dan dat de .deelnemers ten zeerste gestimuleerd zijn geworden ook verder aan de ontwikkeling van de geodesie daadwerkelijk deel te nemen. Zelf was ik uitermate onder de indruk van het gehoorde en het genotene en ook bij andere deelnemers heb ik niet anders dan enthousiasme geconsta teerd. Als dit congres toonaangevend is, dan moet men wel constateren, dat de congressen der U.G.G.,1. een noodzaak zijn voor een goede en gezonde ontwikkeling van de geodesie. Voor ik overga tot de bespreking van behandelde onderwerpen wil ik nog even de verdeling vermelden van het aantal zittingen over de secties

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1955 | | pagina 12