250 Boek 3, Vermogensrecht in het algemeen Boek 4, Erfrecht. De nog te verschijnen boeken zullen bevatten Boek s, Zakelijke rechten Boek Verbintenissen in het algemeen; Boek 7, Bijzondere overeenkomsten Boek 8, Zee-, binnenvaart- en luchtvaartrecht Boek 9, Rechten op voortbrengselen van de geest. In het ontwerp is zoveel mogelijk de hand gehouden aan de door Prof. Meijers toegepaste nummering. Evenals in het oude B.W. zijn de boeken onderverdeeld in titels en deze zo nodig in afdelingen. Doch binnen elke afdeling (of als de titel niet is onderverdeeld in afdelingen, binnen de titel) is gebruik gemaakt van een afzonderlijke reeks nummers. Zo betekent artikel 3.1.2.4. het 4e artikel van de 2e afdeling van titel 1 van boek 3, en art. 3.2.2.het 2e artikel van de 2e titel van boek 3. Boek 3 Het zou te ver voeren alle thans ingediende ontwerpen aan een be spreking, ook al beperkte deze zich slechts tot een opsomming van de onderdelen, te onderwerpen. We hebben gemeend ons te moeten be palen tot die gedeelten van het nieuwe B.W., waarbij het Kadaster, direct of zijdelings, nauw betrokken is. Deze gedeelten treffen we voornamelijk aan in het derde boek, waarvan we hier de inhoud laten volgen Titel 1, Algemene Bepalingen. Afd. 1.1, Begripsbepalingen. Afd. 1.2, Openbare registers. Titel 2, Rechtshandelingen. Titel 3, Volmacht. Titel 4, Verkrijging en verlies van goederen. Afd. 4.1, Algemene bepalingen. Afd. 4.2, Overdracht van goederen en afstand van beperkte rechten. Afd. 4.3, Verkrijging door verjaring. Titel S, Bezit. Titel 6, Bewind. Afd. 6.1, Algemene bepalingen. Afd. 6.2, Bijzondere bepalingen voor het bij rechtshandeling inge stelde bewind. Titel 7, Gemeenschap. Afd. 7.1, Algemene bepalingen. Afd. 7.2, Gemeenschap van een algemeenheid van goederen. Afd. 7.3, Nietige en vernietigbare verdelingen. Titel 8, Vruchtgebruik. Titel 9, Rechten van pand en hypotheek. Afd. 9.1, Algemene bepalingen. Afd. 9.2, Pandrecht. Afd. 9.3, Registerpandrecht. Afd. 9.4, Recht van hypotheek.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1955 | | pagina 44