indrukken van de Xe Assemblée Générale van de Union Géodésique et Géophysique Internationale (U.G.G.I.) te Rome, 1 4-25 september 1954 214 Prof. Ir. W. BAARDA Hoogleraar aan de Technische Hogeschool te Delft: Inleiding De U.G.G.I. (voorzitter Prof. S. Chapman, Engeland, secretaris generaal G. Laclavère, Frankrijk) vormt het overkoepelende lichaam van zeven associaties 1. Association Internationale de Géodésie (A.I.G.), voorzitter Prof. C. F. Baeschlin, Zwitserland, secretaris en directeur van het Centrale Bureau Prof. P. Tardi, Frankrijk; 2. Association Internationale de Seismologie et de Physique de l'in térieur de la terre (A.I.S.), voorzitter Prof. B. Gutenberg, U.S.A.; 3. Association Internationale de Météorologie (A.I.M.), voorzitter Prof. K. R. Ramanathan, India; 4. Association Internationale de Magnétisme et Electricité terrestres (A.I.M.E.T.), voorzitter Prof. J. Coulomb; 5. Association Internationale d'Océanographie (A.I.O.P.), voorzitter Prof. J. Proudman, Engeland 6. Association Internationale de Volcanologie (A.I.V.), voorzitter Prof. B. G. Escher, Nederland; 7. Association Internationale d'Hydrologie (A.I.H.), voorzitter Prof. J. Th. Thijsse, Nederland. Tevens kwam tijdens het congres in Rome bijeen Commissie IV van de Société Internationale de Photogrammétrie (S.I.P.). Van de Italiaanse commissie van organisatie wil ik alleen vermel den, 'dat Prof. G. Cassinis voorzitter van het Comité Exécutif was. Alle genoemde personen waren tijdens het congres in functie ver schillenden van hen zijn na het congres afgetreden, w.o. Prof. Baesch lin. Als voorzitter van de A.I.G. is voor de periode 1954-1957 benoemd Dr. J. de Graaff-Hunter, Engeland. Als voorzitter van de U.G.G.I. treedt in deze periode de meteoroloog Prof. Kalpathi Ramakrishna Ramanathan, India, op. Dit verslag is beperkt tot de zittingen van de A.I.G. en dan nog voor zover de schrijver dezes geestelijk en lichamelijk in staat was bepaalde zittingen bij te wonen. Wellicht dat andere deelnemers dit Verslag kunnen aanvullen. Van Nederlandse zijde namen deel aan de zittingen van de A.I.G. de heren (in alfabetische volgorde) Prof. ir. W. Baarda, C. A. J. von Frijtag Drabbe, Prof. A. Kruid hof, .Prof. R. Roelofs, Ir. J. A. C. E. van Roermund, Ir. B. Scherp- bier, Prof. dr. ir. F. A. Vening Meinesz, J. Th. Verstelle, Ir. A. J. van der Weele. Het congres was voortreffelijk georganiseerd, maar uitermate ver- 1) Prof. R. Roelofs verleende zijn medewerking voor het verslag van sectie III.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1955 | | pagina 8