215 moeiend. Dit laatste kwam niet alleen door de grote hitte en het bruisende leven in Rome, maar vooral door het hoge peil van voor drachten en discussies. De veelheid en verscheidenheid van onder werpen, eens te meer een blijk van de sterke ontwikkeling die ons vak ondergaat, vereisten een geestelijke inspanning die ver boven het normale uitging. Op I5> 17. I8, 20, 21, 22 en 23 september waren werkzittingen georganiseerd van 9.30-12.30 en van 14.30-17.30 uur. Op 14 september werden de openingszittingen en op 25 september de slotzittingen gehouden. Op 19 september had men de keuze tussen vier excursiesa) naar l'Aquila b) naar Cerveteri en Tarquina, c) naar Ostia en Anzio, d) naar Larderello. Op 24 september werd een excursie georganiseerd naar Castel Gandolfo, waar de congressisten door de Paus werden ontvangen en toegesproken. Voor en tijdens het congres zijn bovendien talrijke bestuursverga deringen gehouden. Enkele avonden waren gereserveerd, zo voor een ontvangst van de Nederlandse congresdeelnemers op de Nederlandse Ambassade, voor een ontvangst door de Stad Rome van alle congresdeelnemers op het Kapitool en voor een concert in de studio van de Radiotelevisione Italiana. Op 27 en 28 september vergaderde nog het Comité de l'U.G.G.I. de l'Année géophysique internationale. Men ziet, een druk programma, waarbij maar weinig tijd werd gelaten voor de bezichtiging van alle bezienswaardigheden in Rome en omstreken. Zo ergens, dan gold voor Rome de wenselijkheid, dat de heren vergezeld werden door hun damesvoor de heren de weten schap, voor de dames de cultuur. Men ziet hoe ook hier teamwork uitkomst gaf. Daar Rome echter ver weg en duur is, waren vele heren gedwongen zonder hulp van hun echtgenote er het beste van te maken. Dit viel mee, dank zij de hitte, waardoor men tot diep in de nacht de warme hotelkamer ontvluchtte. En zo waren er vele lange avonden beschik baar voor een helaas al te vluchtige kennismaking met dit zo boeiende en veelzijdige conglomeraat, dat met de verzamelnaam Rome wordt aangeduid. Dankbaar zijn enkele leden van de Nederlandse delegatie voor de hulp die de Ambassade in Rome hierbij bood. De hitte overdag dwong 's avonds gebruik te maken van de Frans aandoende café-terrasjes, waarbij men in de gelegenheid was vele typische en visueel boeiende indrukken op te doen van het voorbij flitsende verkeer, alles onder het genot van een vloeibare substantie die in min of meer gelukkige overeenstemming was met wat men, met steun van diverse hulpmiddelen, bij de altijd behulpzame kelner had trachten te bestellen. Het wetenschappelijk gedeelte van het congres werd gehouden in het congresgebouw, een waar paleis van de E.U.R. (Exposition Uni-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1955 | | pagina 9