FO TOGRAMME TRIE Münchener Photogrammetrische Wochen 1955 273 door de lucht wordt verdrongen. Het transport van de gevulde bussen (van 10, 13,9 en 21,5 cm diam.) geschiedt in een doos, die schokken opvangt en herhaald gebruik toelaat, ook om te reviseren instrumenten van verwijderde posten terug te zenden. De Ingenieur 12-8-1955. De Münchener Photogrammetrische Wochen, die moeten worden beschouwd als een voortzetting van de „Ferienkurse in Photogram- metrie" in Jena, en die worden georganiseerd door het Institut für Photogrammetrie, Topographie und Allgemeine Karthographie van de Technische Hogeschool te Münohen, in samenwerking met Zeiss- Aerotopograph, zijn deze maal gehouden van 12 tot 24 september. Hiervoor bestond veel belangstelling. Er waren meer dan vijftig deel nemers, tezamen uit 20 verschillende landen. Vooral de Zuid-Ameri- kaanse staten waren goed vertegenwoordigd. Wat de deelnemers be treft was hier beslist geen sprake van een Duitse.aangelegenheid. Zij die de voordrachten hielden waren in het algemeen wel Duitsers. Het trof daarom des te meer, dat zich onder de weinige buitenlandse spre kers nog twee Nederlanders bevonden. In hoofdzaak waren de dagen zo ingedeeld, dat van 9 tot 13 uur voordrachten werden gehouden en na de middagpauze enkele uren werden besteed aan uitgebreide besprekingen van verschillende in strumenten en aan demonstraties. In de vorm van een toneelstukje behandelden Prof. Finsterwalder, Prof. Schwidefsky en Dr. Messter de vragenHoe is op het ogenblik de stand in de fotogrammetrie en wat is het doel van de Photogram metrische Wochen? Wat de eerste vraag betreft kan bij benadering worden gezegdDe fotogrammetrie is heden tot alles in staat. Het doel van de Photogrammetrische Wochen is eigenlijkin wat uitge breider internationaal gezelschap vaker over fotogrammetrie te kunnen praten dan alleen op de congressen van de Société Internationale de Photogrammétrie, die, zo men weet, eenmaal in de vier jaren worden gehouden. Nu is het niet zo, dat deze cursus, als ik hem zo noemen mag, op de een of andere wijze het internationale congres concurrentie wil aandoen. De Photogrammetrische Wochen openen nl. de mogelijk heid ook zeer uitgebreid over bepaalde details van gedachten te wisse len. Het is echter niet zo, dat men door het volgen van deze cursus het vak kan leren. Een ander doel, en dit is misschien nog niet eens het onbe1angrijkste, is, dat de Duitse fotogrammetrische instrumenten hier nog eens extra in het middelpunt van de belangstelling worden ge plaatst. Het was daarbij opmerkelijk, dat ook van Amerikaanse zijde bijzonder veel belangstelling bestond voor de stereoplanigraaf en niet alleen voor de instrumenten van lagere orde.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1955 | | pagina 11