282 zorg van de landbouwvoorlichtingsdienst wordt aanbevolen, opdat van de aangebrachte verbeteringen het volle profijt zal worden getrokken. Uit 'het voorgaande valt reeds op te merken, dat degene die met de voorbereiding van een dergelijk werk wordt belast, geen geringe taak op de schouders geschoven krijgt en zeker niet, wanneer men nagaat wat met een dergelijke voorbereiding samenhangt. De ruilverkavelingswet zegt in art. 34, dat de Centrale Commissie (het leidinggevende orgaan op ruilverkavelingsgebied in ons land) indien een aanvrage door Gedeputeerde Staten wordt goedgekeurd aan dit College zendt I. 1. een lijst van hen die bij het kadaster als eigenaren bekend staan, 2. een rapport, bevattende a. de begrenzing van het te verkavelen gebied, b. een beschrijving van de algemene landbouwkundige toestand in het blok, c. de noodzakelijk geachte verbeteringen in de landbouwkundige toestand in het b'ok en .de daarvoor te treffen voorzieningen, d. een raming van de totale kosten en van het daarvan ten laste van de gezamenlijke eigenaren komende deel, 3. een kaart van het blok. II. De onder c. bedoelde voorzieningen kunnen bestaan in a. wijzigingen in het stelsel van wegen, waterlopen en kaden (plan van wegen en waterlopen), b. de landschappelijke aankleding van het blok (landschapsplan), c. toewijzing van kavels aan openbare lichamen, d. aanleg van utiliteitswerken, e. uitvoering van ontginningen of andere werken ter bevordering van het doel van de ruilverkaveling. III. Indien het rapport een voorstel bevat inzake toewijzing van ka vels aan openbare lichamen, bevat het tevens de overwegingen waarop het voorstel is gegrond en de bij deze toewijzing in acht te nemen voorwaarden. Voordat een dergelijk rapport is opgemaakt, moet met vele organen worden onderhandeld en tot overeenstemming zijn gekomen. Hier mogen er enkele worden genoemdprovinciale waterstaat, provinciale planologische dienst, Rijkswaterstaat, waterschappen of polders, ge meenten, Staatsbosbeheer, kaarteringsinstituten, voorlichtingsdiensten, Nederlandse Spoorwegen (dikwijls), natuurschooncommissies e.a. Ieder die geen vreemdeling in Jeruzalem is, weet, dat men bij in grijpende werken als ruilverkaveling bij ieder orgaan met problemen aankomt, die eerst eens goed bestudeerd moeten worden en dat het helaas niet zo is, dat men na enkele besprekingen een positief ant woord ontvangt. Neen, meestal moet het voorstel schriftelijk worden ingediend en doorloopt het bij de betrokken dienst vele afdelingen, voordat men na verloop van maanden een antwoord tegemoet mag zien, welk antwoord dan nog vaak slechts de principiële kant

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1955 | | pagina 20