306 over deze vraag een beslissing te nemen, zolang de toekomstige maat schappelijke behoefte aan N.L.F.-gediplomeerden nog niet vaststaat. Voorlopig zullen de examens op de oude voet worden voortgezet. De Vereniging van Landmeetkundigen bracht begin 1955 een studie rapport uit over landmeetkundig werk in middelgrote en kleinere ge meenten, dat op verzoek van het corresponderend lid Prof. Baarda door het hoofdbestuur werd besproken. Naar de mening van het hoofdbestuur is het een heel goed rapport, eigenlijk een handleiding. Op enkele punten werden echter de juiste verhoudingen uit het oog verloren, wat het rapport in het bijzonder voor niet-ingewijden minder waardevol maakt. Als onderwerpen voor de komende studiedagen en het congres 1956 werden respectievelijk bedrijfsorganisatie en mijnmeetkunde gekozen. In de samenstelling van de commissie landmeetkundig woordenboek werden enkele mutaties aangebracht. Prof. Baarda werd op zijn ver zoek vervangen door de heer A. H. Kooimans, terwijl ter ontlasting van de voorzitter der commissie, de heer Ir. F. Harkink, op diens verzoek een lid voor de lagere landmeetkunde, de 'heer G. J. Docters van Leeuwen, aan de commissie werd toegevoegd. De secretaris van de N.L.F., J. Wolthuis. NOTULEN van het openbare gedeelte van de algemene vergadering van de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde, gehouden te Utrecht op 1 oktober 1955 i. De voorzitter opent de vergadering en heet de aanwezigen wel kom. Staande herdenkt de vergadering de overledenende oud-land meters K. P. Westhoeve en A. Theil, de landmeter J. Kleefstra en de Belgische oud-collega H. van Hoecke. De voorzitter wenst Prof. ir. G. F. Witt geluk met zijn be noeming tot hoogleraar te Delft. Het bestuur van het Gezelschap „Snellius" was helaas te laat uitgenodigd en kon daardoor niet aanwezig zijn. 2/3. De notulen van de vorige algemene vergadering en het jaarver slag worden zonder opmerkingen goedgekeurd. 4. Bij de bestuursverkiezing wordt de heer J. H. B. van Beukering bij acclamatie herkozen. In de vacature-Govers wordt de heer Ir. W. J. J. van Lent als bestuurslid gekozen. De heer Van Lent verklaart de benoeming te aanvaarden en spreekt waarderende woorden tot de heer Govers. 5. Bij de besprekingen in verband met het lidmaatschap van de N.L.F. geeft de voorzitter het woord aan de heer Wolthuis, secretaris van de N.L.F.die de vergadering denkbeelden vraagt voor de in 1956 te houden studiedagen en het eerstvolgende con-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1955 | | pagina 44