307 gres. De regionale bijeenkomsten, die nu twee jaar geleden zijn ingesteld, voldoen aan de verwachtingen. Over het tijdschrift behoeft in het hoofdbestuur weinig gesproken te worden, daar de redactie haar taak uitstekend verricht. Spreker brengt hulde aan die redactie (applaus). De door de N.L.F. ingestelde commissie inzake de landmeet- technici meent, dat de tegenwoordige diploma's kunnen verdwij nen, zodat de examens zouden kunnen vervallen. Betreffende een regeringscommissie voor delimitatievoorschriften is bij het Ministerie van Financiën nog geen beslissing gevallen. De sub commissie van het M.T.O. ter vaststelling van het leerprogramma voor de afdeling landmeten aan de M.T.S. te Utrecht is reeds éénmaal bijeengekomen. Tenslotte wijst de heer Wolthuis nogmaals op het in 1957 te houden congres van het F.I.G. 6. Tot vertegenwoordigers in het hoofdbestuur van de N.L.F. wor den benoemd de heren Ir. W. A. van der Werff en Ir. A. J. Wytema. 7. De heren J. W. Resink (Gewone Dienst), Ir. H. de Ridder (Ruilverkaveling), Ir. G. S. C. van Beek (B.L.W.) en C. B. Bos (samenvatting) geven eerste indrukken van jonge landme ters bij hun werk. (Deze voordrachten vindt men in het Orgaan nr. 25 van de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde.) De voorzitter dankt de heren voor de uitstekende voordrachten. Het was niet de bedoeling, zoals een der sprekërs meende, de tijd te vullen, maar met vier jongere collega's tezamen het niveau te bereiken van een voordracht van een hoogleraar of andere hoog waardigheidsbekleder. Hierin zijn zij uitstekend geslaagd. De heer Stoorvogel verklaarde, dat grote belangstelling voor de voor drachten hem aanwezig deed zijn. Zij steunen de leiding van ons dienstvak in haar streven naar modernisering. Het grote verlangen naar periodieke samenkomsten om technische en ad ministratieve problemen te bespreken, hoopt spreker tot uitvoe ring te kunnen brengen. De problemen betreffende de delimi- natie zijn echter moeilijk in voorschriften vast te leggen. Maar anderzijds geeft een gebrek aan richtlijnen de bekoring de moei lijkheden op te lossen. De leiding zal pogen de vernomen bezwaren te ondervangen. De voorzitter meent, dat we de toekomst met vertrouwen tegemoet kunnen zien, wanneer we constateren, dat de Directeur van Kadaster en Hypotheken zo veel belangstelling heeft voor de problemen, die zich in de praktijk van de jongeren voordoen. 8. De bepaling van tijd en plaats van de volgende algemene vergade ring wordt aan het bestuur overgelaten. 9. Bij de rondvraag richt de voorzitter enkele woorden tot het af tredende bestuurslid, de heer Govers., die men in vele vereni gingen als bestuurslid kent. Wij missen in hem een actief be stuurslid, die steeds klaar stond om een probleem aan te vatten.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1955 | | pagina 45