308 In Memoriam J. Kleefstra Spreker vergelijkt de geboren penningmeester Govers met de ge boren redacteur Harkink. Als penningmeester kan zijn opvolger hem misschien evenaren, maar nooit overtreffen. Voor het be stuur is het vertrek van de heer Govers een groot verlies. De heer Govers heeft in de achtereenvolgende besturen altijd een buitengewoon prettige sfeer aangetroffen, waarvoor hij dankbaar is. Tot de vergadering zegt hij, dat het bestuur zo weinig van meeleven van de leden merkt. Er zijn slechts enkelen die artikelen inzenden of brieven schrijven en er zijn nog veel te weinig leden die hun ingenieurstitel gehaald hebben. Wanneer de leden hun positie willen verbeteren, moeten zij actief meeleven en achter het bestuur staan. Prof. Witt zegt de voorzitter dank voor zijn gelukwensen en hoopt in zijn nieuwe werkkring voldoening te mogen vinden. 10. Hierna sluit de voorzitter de vergadering. De secretaris, Ir. A. J. Wytema Jentje Kleefstra werd geboren te Akkrum (Fr.) op 28 oktober 1894. Na het doorlopen van de H.B.S. werd hij benoemd tot adspirant- landmeter van het kadaster met standplaats Sneek. Nadat zijn studie onderbroken was gewor den door een verblijf in militaire dienst, was hij van 1 december 1918 tot 1 november 1919 geplaatst bij de hermeting Zeist. M.i.v. laatstge noemde datum werd hij aangesteld tot land meter van het kadaster te Leeuwarden en op deze standplaats is hij tot zijn dood werkzaam gebleven. Op 1 juli 1951 werd hij benoemd tot hoofdlandmeter van het kadaster. Na een ziekbed van zeven maanden is Kleefstra 23 september 1955 overleden. Met hem is heengegaan een algemeen gewaardeerd collega. In trouwe plichtsvervulling en met grote degelijkheid, nauwkeurig heid en deskundigheid heeft hij steeds zijn taak vervuld. Tot de door hem uitgevoerde opdrachten van grote omvang behoren o.a. de mark verdeling van de Buregrie op Ameland en de opmeting van een ge deelte van het grootscheepsvaarwater Groningen-Lemmer. Maar niet alleen als landmeter, maar vooral ook als mens stond Kleefstra in zijn omgeving in hoog aanzien. Hoewel eenvoudig en goedhartig van aard, was hij toch een strijdbare figuur, al zocht hij zelf de strijd niet. Hij had een sterk sociale inslag en was iemand op wie men staat kon maken wegens zijn oprechtheid en rechtschapen heid. En dat hij niet alleen in de kadastrale kring, maar ook daarbuiten

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1955 | | pagina 46