Litteratuuroverzicht 309 geacht en bemind werd, kwam tot uiting door de zeer grote belang stelling bij zijn teraardebestelling. Onze diepgevoelde deelneming gaat uit naar zijn vrouw en dochter, voor wie hij een grote steun is geweest. Samen hebben zij het grote leed dat hun in hun leven heeft getroffen, moedig gedragen en aan vaard thans is voor haar dit grote gemis ontstaan. Moge de omstandigheid, dat zeer velen in en buiten de kadastrale wereld met grote waardering haar man en vader zullen blijven ge denken, haar enige troost schenken. E. Prinsen Lustrumboek Snellius (1950-1955). 190 blz., 15 X 23 cm, foto pagina's. Gebonden in stevige wijnrode linnen band met opdruk in goud. Prijs: 9.45 (voor donateurs van Snellius 8.45). Besteladres: Landmeetkundig Gezelschap „Snellius", Kanaalweg 4, Delft, post rekening 104832. Het Landmeetkundig Gezelschap „Snellius", dat, zoals bekend mag worden verondersteld, de vereniging van geodetische studenten aan de Technische Hogeschool te Delft is, geeft ter gelegenheid van het derde lustrum voor de tweede keer een lustrumboek uit. Evenals het eerste lustrumboek, dat een zeer goed onthaal vond, heeft dit tweede lustrumboek een zeer gevarieerde inhoud. Het wel en wee van het gezelschap wordt er in beschreven, evenals de ervaringen van vele studenten en afgestudeerden in het buitenland. Hoewel de bedoeling was, deze keer in hoofdzaak de nadruk op de buitenlandse praktijk te leggen, komen er een groot aantal waardevolle artikelen in voor, die met de directe buitenlandse praktijk geen verband houden. Het geheel is aantrekkelijk verzorgd en verlucht met vele, vaak geestige pentekeningen. Aan de vele, speciaal voor de studenten en oud-studen ten van belang zijnde gedeelten ga ik voorbij, hoewel deze ongetwijfeld interessant zijn om te lezen. Statistische beschouwingen over nationale en internationale verenigingsverbanden en landmeetkundige diensten in Nederland, vermeld ik ook alleen terloops. Verder zal ik trachten, U een indruk te geven van het geschrevene. Een „in memoriam Prof. J. M. Tienstra", die een zo grote betekenis had voor de geodetische studenten, ontbreekt natuurlijk niet. Prof. Baarda begint met een artikel over de groei in en om Snellius. Hij wijst op het hand in hand gaan van stabilisering in het studenten leven en in de plaatsbepaling van het vak geodesie voor de geodetisc'h- ingenieur, en vertelt daarbij wat over de eigenlijke rompstudie en de specialisatie. Prof. Roelofs schrijft over electriciteit en geodesie. Hoewel hij de vele toepassingen van de electriciteit in de geodesie slechts in beknopte vorm de revue laat passeren, wordt dit toch een uitgebreid verhaal, waardoor men nog weer eens beseft, hoe groot de veranderingen zijn, die in de laatste halve eeuw in dit vak hebben plaats gehad. Denkt U maar eens aan de electrische kabeltelegrafie, de electromagnetische

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1955 | | pagina 47