314 Technische Hogeschool te Delft Van het eerstvolgend examen voor geodetisch-ingenieur zal de uitslag worden bekend gemaakt op 22-12-1955. Het daarop volgend examen zal, voor de als civiel-landmeter en landmeter afgestudeerden, plaats hebben in juni 1956; scrip ties moeten worden ingeleverd vóór 1-5-1956. Geslaagd voor het examen C (2) W. Berends, W. J. F. Kr i et e me ij e r, C. Roos, M. G. de Vries en J. J. H. Wijnands (mijnmeetkunde, met lof). Middelbare Technische School voor de Bouwkunde te Utrecht De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat de minimumduur van de studie aan de afdeling landmeetkunde gelijk is aan die van de andere afdelingen. Deze bedraagt vier jaren (waarvan het derde jaar in de praktijk wordt doorgebracht) voor leerlingen die in het bezit zijn van het einddiploma Mulo-B, HBS-3 of onvoorwaardelijk zijn overgegaan naar de vierde klasse van een HBS met 5-jarige cursus of naar de 5e klasse van een gymnasium. Op grond van andere diploma's kan een leerling bij uitzondering en onder bepaalde voorwaarden tot de tweede klasse worden toegelaten, een en ander ter beoor deling van de directeur. De leerlingen die in het bezit zijn van het einddiploma HBS-B met 5-jarige cursus of Gymnasium B kunnen bij een goede cijferlijst in een speciale tweede klasse worden geplaatst (de zgn. sterklasse), waardoor voor hen de minimumstudieduur drie jaren bedraagt (waarvan het jaar voorafgaand aan het vierde in de praktijk wordt doorgebracht). Met het oog op het aantal beschikbare plaatsen wordt aangeraden zich voor het schooljaar 1956/57 vroegtijdig aan te melden (in elk geval vóór 1 juni, ook al is men dan nog niet in het bezit van het vereiste toelatingsdiploma). Pros pectus, aanmeldingsformulier en verdere inlichtingen zijn verkrijgbaar bij de directeur. Vereniging van Landmeetkundigen Het bestuur is thans als volgt samengesteld: voorzitter: W. M. Struik, Reaumurlaan 32 HilversumsecretarisP. Gorter, Schelgeeststraat 27, Bakkum (N.H.); penningmeester: G. D. de Beurs, Zocherstraat 77I, Amsterdam-W; lid: J. Dietz, Nieuwenhoornstraat 37a, Rotterdam-Z. De redactiecommissie van het orgaan wordt gevormd door J. Dietz voornoemd en P. Knapper, Ottoburgstraat 13, Rijswijk (Z.H.). Middelbaar Onderwijs en Statistiek De Vereniging voor Statistiek heeft onlangs in een brief aan de Staats secretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen haar volledige instemming betuigd met de recente voorstellen tot wijziging van het wiskundeprogramma voor de B-afdelingen van H.B.S. en Gymnasia. Deze voorstellen omvatten name lijk o.a. het invoeren van het vak statistiek in plaats van uitgebreide gedeelten van het huidige wiskundeprogramma. In het bijzonder constateerde de ver eniging met voldoening, dat invoering van dit vak tegemoet komt aan de snel groeiende behoefte aan inzicht in en begrip van de moderne statistische methoden en technieken men denke bijvoorbeeld aan indexcijfers, gemiddelden, fre quentieverdelingen, opinie-onderzoek, grafieken, steekproeven, marktanalyse e.d. die vooral ook in het staatkundige en maatschappelijke leven een steeds belang rijkere rol gaan spelen. Van zo mogelijk nog grotere betekenis acht zij de elementaire kennis van het vak statistiek bij de voortzetting van de studie, ook buiten de universiteit. De statistische beschouwingswijze is immers snel en diep gepenetreerd in tal van gebieden van zuivere en toegepaste wetenschap, zoals bijvoorbeeld de kernfysica, de proefveldtechniek, de kwaliteitsbeheersing e.d. De Vereniging voor Statistiek dringt daarom aan op een spoedige invoering van de door de verenigingen van leraren voorgestelde programmavernieuwing. W andversiering Van de gravure „Der Ingenieur", die in de vorige aflevering op een der advertentiepagina's is afgebeeld, kan men afdrukken op kunstdrukpapier a 0.25

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1955 | | pagina 52