16 heeft geleverd bij de vervaardiging van lenzenstelsels in de opname camera en de uitwerkingsinstrumenten? Of zijn we in de fotogramme- trie aan de grens van het mogelijke gekomen? In ieder geval zullen de beoefenaren van de planologische geodesie de ontwikkeling van al de bij de uitoefening van de geodesie betrokken technieken oplettend moeten gadeslaan, opdat zij de nieuwe mogelijk heden ten volle uitbuiten. Aan het eind van mijn beschouwingen gekomen zijnde, zij het mij vergund mijn dank uit te spreken jegens Hare Majesteit de Koningin voor mijn benoeming tot gewoon hoogleraar aan de Technische Hoge school. Mijne heren Curatoren, Ik ben ervan overtuigd, dat de instelling van de leerstoel voor planologische geodesie de volle instemming heeft van de geodeten in ons land. Voor Uw medewerking om mij voor te dragen als hoog leraar voor deze nieuwe leerstoel, ben ik U zeer erkentelijk. Ik ben mij ervan bewust met de aanvaarding van dit ambt een grote verant woordelijkheid op mij genomen te hebben. Het door U in mij gestelde vertrouwen hoop ik niet te beschamen. Ik moge een beroep op Uw medewerking doen, eventuele bijzondere regelingen te treffen, opdat ik mijn taak, waarbij uiteraard veel vuldig terreinbezoek noodzakelijk zal zijn, op de juiste wijze kan uitvoeren. Mijnheer de Rector-Magnificus, Mevrouw en mijne heren Hoogleraren, In mijn rede heb ik laten uitkomen, dat de planologische geodesie vele raakvlakken heeft met andere aan deze Hogeschool gedoceerde wetenschappen. Bij velen Uwer zal ik wellicht om raad komen, ten einde mij bij te staan in de oplossing van problemen die onze weder zijdse belangstelling hebben. Ik vertrouw, dat de samenwerking we derkerig van aangename aard zal zijn. Mijne heren Ambtgenoten in de Afdeling der Weg- en Waterbouw kunde, In de loop der tijden is de band tussen de geodesie en de weg- en waterbouwkunde losser geworden. In de korte tijd dat ik in mijn nieuwe functie werkzaam ben, ben ik tot het inzicht gekomen, dat in de naaste toekomst een vruchtbare samenwerking tot stand kan komen. Het zal mij een genoegen zijn mijn bijdrage aan deze ont wikkeling te mogen geven. Hooggeleerde Roelofs en Baarda, De door U beiden bestudeerde theoretische onderwerpen dienen als gronds'ag voor mijn werk op het terrein van onderwijs en onderzoek. Slechts nauwe samenwerking kan leiden tot vruchtdragend onderwijs

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1956 | | pagina 18