104 als voorzitter van de congrescommissie Maatschappelijke organisatie en werkkring op te treden en een werkprogramma te ontwerpen. Het congres zal op 7 en 8 juni in Amsterdam worden gehouden. De op de vorige vergadering ingestelde commissie, bestaande uit de hoofdbestuursleden Prof. A. Kruidhof, A. Sc'heffer en Ir. W. A. van der Werff, heeft in een tussenrapport verslag uitgebracht over haar bevindingen inzake het onderzoek naar de wenselijkheid van het afzonderlijk lidmaatschap van de N.L.F. Zij komt tot de conclusie, dat een afzonderlijk lidmaatschap niet past in het kader van een federatie van verenigingen. De commissie zal haar werkzaamheden voortzetten en dan tevens aandacht schenken aan de vraag, welke structuur voor de N.L.F. in de toekomst de meest gewenste is. De secretaris van de N.L.F., j. Wolthuis Voorlopig programma van het 16e congres Het jaarlijks congres zal in 1956 op 7 en 8 juni in het Paviljoen van het Internationaal Cultureel Centrum te Amsterdam worden ge houden. In een serie korte voordrachten zullen een groot aantal spre kers de maatschappelijke betekenis van de landmeetkunde in Neder land belichten, waarbij zij tevens aandacht zullen schenken aan plaats en taak van het personeel bij diverse landmeetkundige diensten. Voorts staat op het voorlopig programma o.m. een officiële ontvangst door het gemeentebestuur van Amsterdam, een boottocht door de geïllumi neerde grachten van de hoofdstad en een rondrit door de tuindorpen van Amsterdam-west. Voor de dames der congresdeelnemers wordt een excursie naar een diamantslijperij en (of) Rembrandttentoonstel- ling in het Rijksmuseum, alsmede een bezoek aan de Aalsmeerder bloe menveiling en Schiphol voorbereid. Versiag van de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde ln de afgelopen periode moest de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde het verlies betreuren van het lid J. Kleefstra. Het ledental van de Vereniging nam iets toe; op 1 maart j.l. telde zij 201 gewone en 61 buitengewone leden. Het openbare gedeelte van de algemene vergadering was deze keer gewijd aan indrukken van jongere collega's. De wijze waarop zij zich van hun taak kweten, maakte dit tot een groot succes. Het bestuur vertegenwoordigde de Vereniging bij het lustrum van „Snellius" en de inaugurele rede van Prof. ir. G. F. Witt en bood gelukwensen aan. Met aanverwante verenigingen werd contact onderhouden. De vergaderingen van het Hoofdbestuur van de N.L.bwerden door de aangewezen vertegenwoordigers Ir. W. A. van der Werff en Ir. A. J. Wytema bijgewoond.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1956 | | pagina 54