105 Het bestuur lijdt een groot verlies door het vertrek naar Syrië van zijn voorzitter. Het zal voor de Vereniging moeilijk zijn een opvolger te vinden, die dezelfde kwaliteiten bezit als Ir. W. A. van der Werff. Arnhem, maart 1956 Wytema. Verkrijgbaarstelling van kadastrale rekenformulieren (zie ook blz. 49) Van de volgende formulieren zijn gewijzigde herdrukken verschenen. Kad. nr. 26. Hierin is slechts het opschrift „Berekening van middel bare fouten" veranderd in „Berekening van schattingen van standaarda fwij kingen 27. In de formules voor e en Ai zijn de eenheden opgeno men, waarin de verschillende grootheden worden uitge drukt. In de laatste kolom zijn ook m en g opgenomen. 28. Dit is nu ook ingericht voor het opnemen van de rich tingsmetingen in veelhoekspunten. 29. De logaritmische en de benaderingsberekening zijn er uit verwijderd, de controleberekening met de formule van Schroeder (zie dit tijdschrift, jaargang 1953, blz. 304) is er in opgenomen. 31. Onbelangrijke wijzigingen. 32. Door een kleine omzetting is de kans op vergissingen bij de invulling geringer geworden. 33. Dit is nu ingericht overeenkomstig de beschrijving in mijn „Bepaling van de grootten der percelen". 36. De inrichting komt nu overeen met die van formulier V.l.a. op blz. 153 van mijn „Gerichte vlakke driehoeks meting". 37. Dit heeft een veel overzichtelijker opstelling van de ver schillende onderdelen gekregen. 45. Dit is belangrijk veranderd in overeenstemming met de behandeling van de grafische vereffening in de nieuwe h.t.w. Indien men bij bestelling er prijs op stelt deze gewijzigde herdruk ken te ontvangen, vrage men „druk 1956" aan. Ook van andere formulieren en nomogrammen met een nummer lager dan 61 zullen binnenkort gewijzigde herdrukken verschijnen. F. H. Litterafuuroverzicht Vermessungstechnische Rundschau, dec. I955> 45^- Sulz- mann, Mechanisches Kataster. Kadasterponskaart. Ontwerp kadasterkantoormachines. Volgens schrijver voor alle kadasters bruikbaar. Geschikt voor uitvoer naar het buitenland.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1956 | | pagina 55