140 verschillende perceelsdichtheid en verschillende helling, waarbij ge let moet worden op bebouwing, cultures en vorm van de grenzen; b. de gemiddelde dagprestaties voor alle werkzaamheden, voorzover deze zijn te splitsen; c. de'lonen voor kantoor- en velddagen. De formulieren bevatten indelingen in de nauwkeurigheidsgebieden, nl. dorpsgebieden, gehuchten, open cultuurland, boomgaarden, wijn gaarden en particuliere bossen. Van elk gemeten blad moeten de helling, het gebied, de grootte, het aantal gebouwen, de polygoon- en grenspunten worden opgegeven. Polygoonpunten die tegelijk grenspunt zijn, moet men apart vermel den; polygoonpunten die extra zijn verzekerd eveneens en ook de verzekerde grenspunten. Punten aan de rand van een blad tellen als halve punten. Van wegen, beken en bosgrenzen, die per km zijn be taald, moet men de kostprijs apart opgeven en het aantal opgenomen detailpunten per blad. Behalve deze elementen worden gevraagd de dagprestaties, zeer ge detailleerd en in de volgende rubrieken: 1. de verkenning van de polygonen; 2. de hoek- en zijdemeting en de detailmeting (optisch); 3. de controlematen en het inmeten van de gebouwen; 4. a. de aanleg van het register van coördinaten; b. de coördinatenberekening en de hoogteberekening; c. het polygoonnetplan met de blad- en veldwerkindeling; 5. het kaarteren per plan met opgave van de schaal en de grootte; 6. het inkten en uitwerken van het minuutplan en het beschrijven, per schaal gescheiden; 7. de grootteberekening ook met opgave van de schaal; a. de bladberekening en de controle; b. de eerste grootteberekening; c. de tweede grootteberekening; d. de groottevaststelling en de controle; e. de berekening van cultures; 8. het opmaken van de perceelskaarten in duplo; 9. het vervaardigen van het eigenarenregister in duplo; 10. het uitschrijven van de verzamellijsten van percelen per eigenaar en de controle hierop; 11. de kosten van papier, aluminiumbladen, reproductiekosten en boekbinderswerk; 12. het opwerken van de kopieën en het reinigen van de minuutplans. Voor de lonen kunnen de arbeidsovereenkomsten gelden. Bij de lonen moeten ook worden vermeld de reiskosten en de bureau-uitgaven. Het gevraagde geeft wel een beeld van de opzet. In 1951 ontstond uit de verzamelde gegevens voor hermetingen een nieuw tarief en in 1952 voor de delimitatie, de afpaling en bijhouding. Het tarief berust op verschillende gemiddelden, met toeslagen voor afwijkende omstandigheden en wel: ie. Op de bezetting van een gemiddeld Zwitsers particulier bureau,

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1956 | | pagina 34