Fédération Internationale des Géomètres 145 tekenaar op „net niet middelbaar" niveau, zou deze groep aan blijvende armoede worden prijsgegeven. Zolang het nog niet mogelijk is het kaarttekenen systematisch te splitsen in eenvoudig en moeilijker werk, kan men m.i. niet anders doen dan het eenvoudige werk, voor zover aanwezig, te reserveren als oefenstof voor die tekenaars, die bezig zijn zich praktisch of theoretisch te bekwamen voor werk waarbij een meer all-round kennis vereist is. Voor dit tussenstadium is m.i. een diploma van weinig waarde. 3. Resumerende kom ik dus tot de conclusie: a. dat het moment nog niet gekomen is om de bestaande N.L.F.- diploma's af te schaffen, doch dat deze integendeel nog een zeer belangrijke taak zullen kunnen vervullen; b. dat het instellen van lagere diploma's weinig aantrekkelijk is en zeker niet in de gesplitste vorm zoals door de commissie werd voorgesteld. Vergadering van het Comité Permanent te Florence van 5 tot 8 september 1955 Nu het congres van de F.I.G. in 1957 in Scheveningen zal worden gehouden, vermoed ik, dat Uw belangstelling voor het werk van de I'-I.G. groter is dan in het verleden. Deze belangstelling zal op ver schillende wijzen vaste vorm aan kunnen nemen. Velen van U zullen hun bijdrage moeten leveren teneinde het congres tot een succes te maken. Veel zal kunnen worden verricht volgens het schema van vorige congressen. Veel echter zal door nieuw initiatief moeten worden ont worpen. Het hierna volgend verslag van de bijeenkomst van het Comité Per manent te Florence wil U een beeld geven van de wijze waarop een bijeenkomst van de F.I.G. kan verlopen. Ongetwijfeld zullen bij U onder het lezen gedachten opkomen als: „Dat moeten we beslist ook doen of „Dat is toch wel een beetje te veel van het goede" of „Waar ging het nu eigenlijk om En aan het eind zult U, met Uw Hollandse degelijkheid en Uw landmeetkundig geschoolde kritische zin, wel een en ander gemist hebben, dat toch volgens U in belangrijke en gewich tige bijeenkomsten in het buitenland onmisbaar is. Indien dit al juist mag zijn, dan zult U één ding over het hoofd hebben gezien, nl. dat een bijeenkomst belangrijk kan zijn ook als geen klinkend resultaat geboekt kan worden. Het onderlinge vaak lichtvoetige verkeer van zo vele vak genoten uit verschillende landen sticht begrip en waardering voor eikaars werk. Van dergelijke internationale samenkomsten komt men vaak thuis in de overtuiging, dat ook in andere landen goed doordacht werk wordt verricht. Het comité permanent is het eigenlijke bestuur van de F.I.G. Het dagelijks bestuur, het „bureau", is belast met de voorbereiding van het

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1956 | | pagina 39