146 congres en de bijeenkomsten van het C.P. Verder voert het genomen besluiten uit. In het nog nabije verleden waren de vergaderingen van het C.P. eenvoudige bestuursvergaderingen. Nu zijn het ware congressen ge worden waar de bestuurszaken niet de meeste tijd in beslag nemen. Het land dat aanbiedt een bijeenkomst van het C.P. te verzorgen, tracht daarvan een groots opgezette demonstratie van de landmeetkunde en haar beoefenaars te maken, iets wat tot de overheid én tot het publiek spreekt. De vergadering te Florence werd gehouden van 5 8 september 1955. 47 vertegenwoordigers uit 15 landen namen aan de besprekingen deel. Zij kregen voor de feestelijkheid gezelschap van ongeveer 100 buitenlandse en nog ongeveer een gelijk aantal Italiaanse vakgenoten. De meesten waren vergezeld van familieleden, zodat soms vele honder den bijeen waren. Het begon eigenlijk al te Milaan, waar een aantal deelnemers die de reis per auto maakten, door een Italiaans comité werd ontvangen. De tocht voerde naar Parma, waar wederom een ontvangst plaats had en de voorzitter van de Italiaanse landmetersfederatie hen begroette met een rede waarin de geschiedenis van het Romeinse Rijk en de rijkdom aan kunstschatten in Italië werden gememoreerd. Hij vergat niet Verdi en Toscanini als beroemde zonen van Parma te noemen. Er volgde een rondleiding door de stad en een ontvangst door de bur gemeester in de rijke zalen van het stadhuis. De tocht werd hervat en op 4 september werden de toeristen in Florence hartelijk verwelkomd door het gemeentebestuur, de automobielclub en collega s-landmeters. De opening van het C.P. op 5 september vond plaats in het palazzo Vecchio. Behalve de ingeschreven deelnemers waren een groot aantal autoriteiten aanwezig. Het werd spoedig duidelijk, dat men meer tot een Italiaans dan tot een internationaal publiek sprak. De burgemeester werd vertegenwoordigd door de heer Piero Bargellini, die in bloemrijk Italiaans met grote welsprekendheid de gasten welkom heette en de landmeter schetste als steunpilaar der maatschappij. De voorzitter van de Italiaanse vereniging, de heer Piccoli, somde de doelstellingen van de F.LG. op en vermeldde de middelen waarmede getracht wordt deze te bereiken. Dit hier op te nemen lijkt mij niet juist, doch een afzonderlijke publikatie in ons tijdschrift lijkt mij niet ondienstig. Hij ging daarna over op de positie van de Italiaanse landmeter, die blijk baar weinig scherp geregeld is. Als ideaal ziet hij de Franse land meter. Toch vinden thans reeds 30.000 landmeters in Italië een bestaan. Ten slotte sprak de voorzitter van de F.I.G., de heer Peltier. Hij sprak Frans en dit waren dan ook de eerste voor menige vreemdeling ver trouwde klanken. Peltier is een redenaar die zijn gehoor weet te boeien en vriendelijk weet te stemmen. Meer werd dan ook in deze bijeen komst niet van hem verwacht. In de historische Cinquecentozaal werd daarna een ontvangst verzorgd door de Provinciale Stichting voor het Toerisme. Des middags volgde een rondrit door Florence en omge ving. 's Avonds vond de eerste bijeenkomst van het bureau met de

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1956 | | pagina 40