148 C ontributieregeling. Door de nationale bijdrage te verlagen van 100 Zw. fr. op 50 Zw. fr. en de contributie per lid te brengen van 0.50 Zw. fr. op 1 Zw. fr., zou in totaal 12.500 Zw. fr. ter beschikking komen. Aldus luidt het voorstel van de financiële commissie, hetgeen nader zal moeten worden besproken op een volgende vergadering van het C.P. Samenstelling van het bureau. In verband met het feit, dat het eerstvolgende congres in Neder land zal worden gehouden, het daaropvolgende in Oostenrijk, terwijl Italië voorstelt daarna een congres te mogen verzorgen, wordt dit als volgt samengesteld: voorzitter: Prof. R. Roelofs (Nederland); vice-voorzitters: Prof. A. Kruidhof (Nederland), Dr. F. Schiffmann (Oostenrijk), Dr. D. Chia- ramello (Italië); lid: M. Peltier (Frankrijk)) secretaris-generaal: Prof. ir. YV. Baarda (Nederland); penningmeester: Ir. A. Govers (Nederland). Verschillende andere kwesties kwamen ter sprake, zoals de toelating van Argentinië, de benoeming van de heer Peltier tot Président hono raire, het verzoek van „l'ordre des géomètres de Belgique" om te wor den toegelaten als lid van de F.I.G. en andere. Als wetenschappelijke bijdragen werden enige voordrachten gehou den door Prof. Boaga over nieuwe gezichtspunten op het gebied van geofysische onderzoekingen, door de heer Fr. Albani over de pro jectie Gauss-Boaga en door de heer Fait over ruilverkaveling. Daar slechts Italiaans werd gesproken gingen deze belangrijke voordrachten aan de meeste deelnemers voorbij. Tussen de vergaderingen door werden bezoeken gebracht aan de belangrijkste kerken en museums, werd de rij van ontvangsten voort gezet en werd het diner gehouden, waar de officiële overdracht van het voorzitterschap werd verricht en gevierd. Daar bracht de scheiden de voorzitter de geschiedenis van de F.I.G. en de rol die hij daarin gespeeld heeft in herinnering, om ten slotte het teken van waardig heid, de presidentsketen, te doen overgaan op de nieuwe voorzitter Prof. Roelofs. Deze dankte het scheidende bureau voor het belangrijke werk dat verricht was en hoopte dit op waardige wijze voort te kunnen zetten. De maaltijd was uitstekend, het uitzicht op de feestelijk ver lichte Arno fantastisch, de redevoeringen geestig en belangrijk, doch absoluut onverstaanbaar doordat het orkest, dat na het diner het bal zou verzorgen, zijn taak al te goed opvatte en ook de sprekers ging begeleiden. Het daarna volgende bal schijnt feestelijk en schrikbarend duur te zijn geweest. De laatste dag werd een tocht gemaakt naar merkwaardige en mooie Italiaanse steden als Pistoia, Lucca, Montecatini, waar wederom een diner plaats vond. De dag na de laatste dag werd besteed aan een toeristische tocht naar Sienna en San Gimignano. Aan de avond van deze dag waren we er van overtuigd, dat Italië een prachtig land is met een bezit

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1956 | | pagina 42