151 gevolgd door de heer Ir. A. J. Wytema; de tweede vertegenwoordiger dezer vereniging, de heer Ir. W. A. van der W erfftrad wegens zijn vertrek naar het buitenland uit het hoofdbestuur. In de samenstelling van de redactie van het tijdschrift kwam geen wijziging. De oplage van het tijdschrift bedraagt thans 650 stuks. Deze zijn bestemd voor: 385 leden, 86 abonnees bij de administratie (Ne derland 68, België 10, Indonesië 5> Chili 1, Israël 1, Liberia 1), 76 abonnees bij de boekhandel (Nederland 39 hiervan zullen er wel enige naar het buitenland gaan België 13, Duitsland 8, Indonesië 4, Tsjechoslowakije 4, Rusland 2, Denemarken 1, Finland 1, Nieuw- Zeeland 1, Zuid-Afrika 1, Zweden 1), 58 gratis exemplaren (auto riteiten 16, ruilabonnementen binnenland n, ruilabonnementen buiten land 31), 45 bewijsnummers voor adverteerders en losse-nummer- verkoop. Het aantal uitleningen door de Bibliotheek voor Kadaster en Land meetkunde bedroeg in 1955: 127; zij betroffen 148 boeken, 86 jaar gangen van tijdschriften en 43 losse afleveringen. De bibliotheek werd, afgezien van de periodieken, uitgebreid met 104 aanwinsten, die zijn vermeld in het tijdschrift. Vele malen werd de klacht vernomen, dat in het bijzonder de jonge ren weinig in het tijdschrift publiceren. Teneinde aan deze klacht tegemoet te komen, heeft het hoofdbestuur besloten het schrijven van artikelen te stimuleren door een beloning toe te kennen voor belang rijke bijdragen aan het tijdschrift. Het ligt in de bedoeling, dat het hoofdbestuur éénmaal per jaar zal onderzoeken of er een belangrijk artikel in het tijdschrift verscheen. Wanneer dit onderzoek positief uitvalt, zal de auteur van het artikel beloond worden met een oor konde vergezeld gaande van een stoffelijk blijk van waardering. Het uitreiken van deze blijken van waardering zal op het jaarlijks congres geschieden en voor de eerste maal op het aanstaande congres in Am sterdam. Bij de in 1955 afgenomen N.L.F.-examens namen 18 kandidaten deel aan het examen voor landmeettechnicus, 4 kandidaten aan het examen voor landmeetkundig-rekenaar en 15 kandidaten aan het examen voor landmeetkundig-tekenaar. Het aantal geslaagden bedroeg respectievelijk 12, 3 en 6. Hun werd een diploma uitgereikt. Procents- gewijs steekt dit aantal gunstig af tegen dat van het vorig jaar. De commissie meent echter, dat bij een grondiger voorbereiding het aan tal afgewezen kandidaten minder groot behoeft te zijn. Vanwege de groeiende belangstelling voor de examens heeft de examencommissie zich met twee leden uitgebreid; de heren W. Bak ker en Ir. J. G. Tiemeijer zijn als nieuwe leden tot de commissie toe getreden. Het aantal deelnemers aan de regionale bijeenkomsten is dit seizoen minder groot geweest dan andere jaren als gevolg van het verstek laten gaan van het district Zuid en de geringe activiteit van het district Zeeland. De organisator van de regionale bijeenkomsten, de heer Ir. C. Koe-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1956 | | pagina 45