Verkrijgbaarstelling van kadastralerekenformulieren Litteratuuroverzicht 154 (zie nok biz. 49 en 105) Van de volgende formulieren zijn gewijzigde herdrukken verschenen. Kad. nr. 35. De inrichting komt nu overeen met die van formulier V.3./?. op blz. 180 van mijn „Gerichte vlakke driehoeks meting". 39. Dit is veranderd in overeenstemming met de nieuwe h.t.w. 40. Onbelangrijke wijzigingen. 41. Behalve de hoofdgewichtscoëfficiënten kunnen nu ook de kruisgewichtscoëfficiënten erin worden berekend. 44. Dit is nu ingericht voor de methode van berekening, aanbevolen in de nieuwe h.t.w. Indien men bij bestelling er prijs op stelt deze gewijzigde herdruk ken te ontvangen, vrage men „druk 1956" aan. F. H. B. J. Lensen, G. J. Haalboom en A. H. van der Werf. Blokschrift. 36 blz., 22 X 30 cm, Noordhoff, Groningen, z.j. (1956). Prijs 1.50. Bandschrift. 34 blz., 22 X 30 cm, Noordhoff, Groningen, z.j. (1956). Prijs 1.50. Deze boekjes zijn geschreven „ten dienste van het voortgezet onder wijs aan leerlingen van technische, typografische en schildersscholen zoals op het omslag te lezen staat, „en in het algemeen ten behoeve van hen die in hun beroep met lettervormen in aanraking komen". Het is in de wereld van de letter nog steeds een vreemde zaak. De verhouding typografie en calligrafie is nog steeds niet erg duidelijk. De eerste beroept zich bij haar vormgeving nooit op de laatste, de laatste echter wel bij herhaling op de eerste, terwijl vele gerenom meerde calligrafen nog steeds van mening zijn, dat goed typografisch onderwijs zonder een behoorlijke dosis calligrafie onbestaanbaar is. Laten we dit probleem voor wat het is. De typograaf die deze leer gang in handen krijgt, zal van tijd tot tijd de wenkbrauwen wel weer eens fronsen. Het zijn overigens aardige, eenvoudige boekjes geworden, niet hoog gegrepen en ook in hun opeenvolging van moeilijkheden niet veel verschillend van soortgelijke cursussen in het buitenland. Nuttig voor de leek die er een eerste eenvoudige oefenstof in kan vinden voor de behandelde schriftvormen. G. J. A. Petersen

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1956 | | pagina 48