203 De voorzitter opende de tentoonsteling en vestigde er de aandacht op, dat de expositie van landmeetkundige instrumenten en reprogra- fisch materiaal in twee zalen moest worden ondergebracht. Aan de tentoonstelling werd deelgenomen door de N.V. Wed. Ahrend, Am sterdam, de N.V. De Atlas, Delft, de N.V. Technisch Handelsbureau Bronsendiek, Rijswijk, het Ingenieursbureau Kaufmann, Santpoort en de firma Siewers en Niesel, Amsterdam. Terwijl de dames de onderlinge begroeting voortzetten, begaven de heren zich naar de aangrenzende zaal voor een vergadering van de congrescommissie Maatschappelijke Organisatie en Werkkring- Alvo rens de voorzitter van deze commissie, de heer A. Scheffer, het woord verleende aan de eerste spreker, had nog een plechtigheid plaats. In mei 1956 besloot het hoofdbestuur de auteurs van belangrijke publi- katies in het tijdschrift te belonen, teneinde vooral de jongeren te sti muleren tot het schrijven van artikelen. Ingevolge dit besluit werd thans voor de eerste maal door de voorzitter van de Federatie een oorkonde met een geldelijke beloning uitgereikt, en wel aan de heer P. H. M. Plasman. Deze blijken van waardering werden aan de heer Plasman toegekend op grond vap zijn publikaties in jaargang 1955, opgenomen in de afleveringen 1, 2 en 3. Onder hartelijk applaus van de vergadering aanvaardde de heer Plasman met een woord van dank de beloning. Vervolgens nam het wetenschappelijk gerleelte een aanvang. Het verslag van dit deel van het congres zaf in dit tijdschrift worden opgenomen. De dames brachten des middags een bezoek aan een diamantslijperij en aan de Rembrandttentoonstelling in het Rijksmuseum. Tegen 18.00 uur begaven de congressisten met hun dames zich naar het restaurant Lido, waar zij door het gemeentebestuur van Amster dam werden ontvangen. Het gemeentebestuur was vertegenwoordigd door de heer G. van 't Huil, wethouder van Publieke Werken, en Mevrouw G. Wijsmuller-Meijer, lid van de gemeenteraad. De heer Van t Huil ontving zijn gasten met een geestige toespraak, waarop de voor zitter, Prof. R. Roelofs, repliceerde met een woord van dank aan het gemeentebestuur van Amsterdam voor de bijzonder prettige ontvangst en voor de aangeboden rondrit door het westelijk uitbreidingsgebied van de stad. Tn aansluiting op deze zeer geslaagde ontvangst had een gemeen schappelijk diner in het I.C-C. plaats. Eén der Luxemburgse gasten dankte mede namens zijn collega's voor de ontvangst in Nederland, een ontvangst die samenviel met het bezoek aan Nederland van hun staatshoofd, de Groothertogin van Luxemburg. Een andere Luxem burger bleek een uitstekend zanger te zijn; hij oogstte met zijn liederen veel bijval. Tijdens het diner flitste de feestverlichting van het Vondelpark aan, en toen de voorzitter mededeelde, dat deze illuminatie speciaal ter ere van het N.L.F.-congres was ontstoken, werd deze attentie van het gemeentebestuur van Amsterdam met een hartelijk applaus beloond.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1956 | | pagina 49