205 Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde dit zou worden gevraagd, eveneens met de dienstleiding van het Kadaster. De penningmeester van de F.I.G., de heer Govers, vroeg aandacht voor enkele financiële vraagstukken van het aanstaande F.I.G.-congres. Hij verzocht machtiging aan de vergadering om, behalve de reeds verstrekte garantie, tevens een gift uit het saldo van de N.L.F.-kas aan het bestuur van de F.I.G. te verstrekken. De heef Moor onder steunde dit voorstel, omdat hem bij besprekingen met de regering was gebleken, hoe belangrijk het is, dat in dergelijke gevallen de betrokken verenigingen een zeker bedrag beschikbaar stellen. Op verzoek van de voorzitter bracht de heer Moor verslag uit over de stand van zaken aangaande de voorbereiding van het congres in Scheveningen. De heer Van Roermund vroeg zich af of de door de heer Govers voorgestelde gift niet gehanteerd zou kunnen worden als een subsidie aan de Nederlandse congresdeelnemers, opdat deze voor een lager be- drag aan dit congres zouden kunnen deelnemen. Deze gedachte gaf aanleiding tot een uitvoerige discussie, waarna werd besloten het vraagstuk voor een nadere uitwerking aan het hoofdbestuur voor te leggen. In aansluiting op de huishoudelijke vergadering kwam de commissie Maatschappelijke Organisatie en Werkkring opnieuw in vergadering bijeen, gevolgd door een vertoning van de film van de Firma Kern door het Ingenieursbureau Kaufmann. De heer Kaufmann gaf een korte toelichting. De uitstekende documentaire werd met aandacht gevolgd. Tijdens de gemeenschappelijke lunch sprak Mevr. van der Meulen namens de aanwezige dames woorden van dank tot de organisatoren van het congres. Zij verzocht op de ingeslagen weg voort te gaan. De voorzitter dankte daarna alle medewerkers aan het congres, waarbij hij zich in het bijzonder tot het echtpaar Bakker richtte, dat een groot aandeel had in het doen slagen van dit congres. Des middags werd onder leiding van enkele deskundige gemeente ambtenaren een door het gemeentebestuur aangeboden rondrit door het westelijk uitbreidingsplan van Amsterdam gemaakt. Deze rondrit was een goed besluit van een goed congres, een congres waar de deel nemers en deelneemsters met voldoening op terug kunnen zien. De secretaris, Ir. J. Wolthuis Notulen van het openbare gedeelte van de algemene vergadering gehouden te Utrecht op 12 mei 1956. i. De waarnemend-voorzitter opent de vergadering en heet de aan wezigen welkom, speciaal de heer Harkink, die een causerie over de overgangsvakcursus zal houden, de heer Marstboom als ver-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1956 | | pagina 51