i ff r h'if 348 I- In Memoriam C. L. G. HEUMEL fw Op 15 juli 1956 overleed te zijnen huize te Utrecht zeer onverwachts de hoofdlandmeter van het Kadaster C. L. G. Heijmel. De crematie van het stoffelijk over schot vond plaats te Velsen. Aldaar had den zich met de weduwe en de familie vele vrienden, kennissen, collega's en per soneel van het bureau Utrecht verzameld. Het woord werd gevoerd door de inge nieur-verificateur van het Kadaster te Amsterdam en het hoofd van het bureau van de Landmeetkundige dienst van het Kadaster te Utrecht. Hoewel de heer Heijmel reeds jaren lijdende was aan astma, is deze kwaal het laatste jaar wel verergerd. Toch had niemand dit plotselinge einde verwacht, aangezien hij zich steeds weer herstelde en ook die laatste week op het bureau had gewerkt. Bij een zware aanval heeft het hart het begeven. De heer Heijmel was geboren te Sappemeer op 17 september 1901. Op 1 november 1925 werd hij benoemd tot adspirant-landmeter te Arnhem en op 1 november 1927 aangesteld tot landmeter aldaar. Daarna was hij werkzaam te Zutphen en te Maastricht. Met ingang van 1 mei 1939 werd hij geplaatst aan het bureau te Utrecht. Op 1 januari 1948 volgde zijn aanstelling tot landmeter ie klasse en op 1 januari 1954 zijn benoeming tot hoofdlandmeter. Bescheiden als hij was, en wars van alles wat naar ruzie zweemde, drong hij zich nooit op de voorgrond. Aangenaam in de omgang was hij met iedereen. Steeds hulpvaardig tegenover het publiek zonder aanzien des persoons. Men moet respect hebben voor de wilskracht waarmede hij, ondanks zijn kwaal, die hem dit vaak verhinderde, zijn werkzaamheden, ook te velde, zo lang mogelijk heeft verricht. Hoewel zijn ideaal was, zich in muzikale richting te ontplooien, was hij een uitstekend landmeter. Hij leverde veel en keurig werk. Tot de door hem uitgevoerde werken behoren o.a. de hermeting van een uitbrei ding van Zutphen, de hermeting langs de genormaliseerde Baaksche Beek en de hermeting van een deel van de gemeente Zuilen. Onze deelneming gaat uit naar zijn vrouw, die samen met hem zo veel heeft doorgemaakt, en naar zijn vijf kinderen, waarvan er vier verspreid over de wereld helaas niet in de gelegenheid waren hun vader de laatste eer te bewijzen. Aan den Dijk

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1956 | | pagina 164