In Memoriam Ir. E. H. W. VISSER 351 Op 9 september j.l. overleed op 55- jarige leeftijd geheel onverwacht de hoofdlandmeter-A van het kadaster Ir. E. H. W. Visser, hoofd van het bureau van de Dienst voor buitengewoon land meetkundig werk te Eindhoven. Hij was slechts enkele dagen terug van zijn vakantiereis, die hem nieuwe kracht had gegeven om zijn werk te hervatten, toen het door niemand voorziene einde kwam. Visser behaalde het diploma van land meter aan de voormalige landmeters cursus te Wageningen in januari 1923 en verwierf het diploma van geodetisch-ingenieur in juni 1952. Na adspirant-landmeter te zijn geweest te Utrecht en te Winschoten, was hij achtereenvolgens werkzaam als landmeter van het kadaster aan de bureaus van de landmeetkundige dienst te Amsterdam, Maastricht en wederom Amsterdam. Op 1 januari 1941 werd hij benoemd tot hoofd van het bureau van de Dienst voor b.l.w. te Eindhoven. Het is in deze laatste functie, dat ik hem leerde kennen als een voortreffelijk organisator, bekwaam landmeter en bovenal als een prettige collega en een goed mens. Met grote energie en doorzettingsvermogen wist hij in de eerste moeilijke jaren het bureau op te bouwen en te leiden, steeds een voor beeld gevend in plichtsbetrachting en onkreukbaarheid. Bovendien schonk hij veel aandacht aan de persoonlijke belangen van zijn personeel en stond hij altijd gereed om te helpen waar dat nodig was. Naast zijn werk nam zijn gezin, waarvan de leden zo sterk op elkaar waren ingesteld, de voornaamste plaats in. Door zijn heengaan verlie zen zijn vrouw en kinderen een uitstekende echtgenoot en een zorg zame vader. Van zijn grote kwaliteiten van geest en hart getuigden op zijn be grafenis de heer W. F. Stoorvogel, directeur, hoofd van de directie Kadaster en Hypotheken, en de naaste medewerker van de overledene, de hoofdlandmeter W. van Mameren. En hoe gezien Visser was in de huiselijke kring bleek uit de gevoelvolle woorden van zijn schoon zoon en van zijn broer. Toen zijn vele collega's en vrienden, die de overledene op zijn laatste reis vergezelden, de dodenakker verlieten, beseften zij, dat een prettige collega en beminnelijk mens voor altijd uit hun midden was heengegaan. Evert, beste vriend, heb dank voor alles wat je ons hebt geschonken. Mogen je vrouw en kinderen van de Allerhoogste de troost ontvangen, die mensen hun nimmer kunnen geven. Rust in vrede. Scheffer

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1956 | | pagina 167