278 5- Kaartering van de detailmeting, afwerken van het minuutplan en vervaardiging situatiecalque (tekenafdeling). 6. Berekening van uitzetgegevens voor assen (rekenafdeling). 7- Uitzetting van assen en grenzen (terreinploegen). 8. Uitvoering profielwaterpassing (terreinambtenaar). 9. Constructie van profielen en vervaardiging van profielcalques (tekenafdeling). 10. Uitzetting en inmeting van nieuwe grenzen (terreinploegen). 11. Kaartering van nieuwe grenzen en controle daarop via de uitzetgegevens (tekenafdeling). 12. Uitzettingen tijdens de uitvoering van het werk, instandhou den van grondslagpunten en grensstenen (terreinploegen). 13. Metingen van een nieuwe grondslag na voltooiing van het werk (terreinploegen). 14. Berekening van nieuwe grondslag (rekenafdeling). 15- Controle van de grensstenen en uitvoering detailmeting ten behoeve van beheerskaart (terreinploegen). 16. Kaartering en calquering van de beheerskaart (tekenafdeling). B. Fotogrammetrische kaartering 1. Onderzoek naar bestaande gegevens, opstellen van het vlieg- plan (voorbereidingsafdeling). 2. Signaleren van paspunten en grondslagpunten; verkenning en meting van de meetkundige grondslag (terreinploegen). 3. Berekening van de grondslag en de paspunten (rekenafdeling). 4. Identificering van de paspunten op foto's (terreinploeg). 5. Vervaardiging van aanvullende overzichtskaarten, opstellen van triangulatieschema's, keuze van aanvullende paspunten (voorbereidingsafdeling) 6. Uitvoering aerotriangulatie (afdeling instrumenten). 7. Berekening aerotriangulatie (rekenafdeling). 8. Opzetten van bladen (tekenafdeling). 9. Kaartering uit foto's (afdeling instrumenten). 10. Naverkenning (terreinploegen). 11. Kaartering van verkenningsresultaten, afwerken van minuut plans en vervaardiging calques (tekenafdeling). 12. enz. (als 6 t/m 16 bij terrestrische meting). De totale duur van de uitvoering van een dergelijke opdracht kan zich over vele jaren uitstrekken. De metingen voor het Amsterdam- Rijnkanaal zijn hiervan een sprekend voorbeeld. Deze opdracht viert tegelijk met de dienst haar 25-jarig jubileum, doch heeft thans het laatste stadium bereikt nl. het maken van beheerskaarten. Lang niet elke opdracht omvat alle onderdelen die in de schema's zijn genoemd. Allerlei variaties en varianten komen hierbij voor, afhankelijk van toevallige omstandigheden en van het doel dat in een bepaald geval wordt nagestreefd. De opsomming zal echter wel hebben aangetoond, dat een nauwe samenwerking tussen de verschillende afdelingen van

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1956 | | pagina 76