403 Beknopt verslag van de hoofdbestuursvergadering, gehouden op 5 oktober 1956 De heer Ir. W. J. J. van Lent, die met de heer Ir. A. J. Wytema de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde vertegenwoordigt, werd als lid van het hoofdbestuur geïnstalleerd. De heren N. D. Haasbroek en W. Nikkels traden uit de examen commissie en werden opgevolgd door de heren lr. A. H. Kooimans en Ir. R. J. Rienks. De heer Ir. A. J. Wytema trad toe als lid van de structuurcom missie, de commissie belast met het onderzoek naar de meest gewenste toekomstige structuur van de N.L.F. In het kader van de regionale bijeenkomsten zullen over de nieuwe H.T.W. discussieavonden worden georganiseerd, waarin de deel nemers eerst zelf werken en denken. Het resultaat van de zelfstudie kan een reeks onbeantwoorde vragen zijn, die op deze avonden zullen worden behandeld. Voor de beantwoording van deze vragen, die de gehele materie van de H.T.W. kunnen omvatten, heeft Prof. ir. W. Baarda zich beschikbaar gesteld. Van 2 tot 7 september 1956 hield het Comité Permanent van de F.I.G. een zeer geslaagde bijeenkomst in Londen. Een verslag van deze vergadering zal in dit tijdschrift worden opgenomen. De studiedag 1957 zal in maart te Delft worden gehouden, waar in het geodesiegebouw het instrumentarium zal worden opgesteld, dat begin april 1957 naar een op Curagao in te richten geodetisch-astro- nomisch station zal worden gezonden. Dit station is één van de 39 over de aarde verdeelde posten, die in verband met het a.s. internationaal geofysisch jaar worden ingericht, met het doel diverse metingen en waarnemingen te verrichten. In een aantal lezingen zal worden uit gelegd waar het om gaat en welke de problemen zijn. Daar het F.I.G.-congres een jaar werd verschoven, zal het hoofd bestuur in 1957 wederom een nationaal congres organiseren. Dit con gres zal vermoedelijk in Heerlen worden gehouden, en wel op 22 en 23 mei 1957. Het onderwerp is mijnmeetkunde. De secretaris van de N.L.F., J. Wolthuis Bibliotheek voor Kadaster en Landmeetkunde Uitleningen geschieden aan alle lezers van dit tijdschrift. Aanwinsten: 110-221. Sammelband-Dissertationen. 97 blz. München. 1955 110-222. Graf. Das Problem der Schweremessung auf See mit Gravimetern. 11 blz. Würzburg. z.j. (1955?) 110-223. Graf. Beschreibung eines neuentwickelten Seegravimeters und Er- gebnisse der ersten Messfahrt auf dem Starnberger See an Bord der „Seeshaupt". 33 blz. München. 110-224. Sigl. Vorschlage zur Neubeobachtung Laplacescher Punkte und zur Beobachtung astronomisch-geodatischer Lotabweichungen für Geoidprofile in der Bundesrepublik. 20 blz. München. ïorö

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1956 | | pagina 53