construeren van nieuw ontworpen instrumenten of onderdelen en het Laboratorium voor Vliegtuigbouwkunde doet windtunnelproeven om de beste vorm van de instrumenten gebouwtjes te bepalen. Van verschillende andere instanties, de Leidse Sterrenwacht, het Naval Observatory in Washington, het Delftse Hogeschoolfonds is de medewerking in het bovenstaande reeds genoemd. De Bataafse Petroleum Maatschappij verleent steun door via haar dochterinstelling op Cura9ao, de C.P.I.M., gratis het terrein voor het station en arbeidskrachten voor de opbouw beschikbaar te stellen, electrische stroom en water te leveren, enz. Ook de K.L.M. en de P.T.T. op Cura9ao hebben hun steun, in de vorm van „electronische adviezen", toegezegd. Veel medewerking wordt ook ondervonden van de autoriteiten op Cura9ao en enige enthousiaste particulieren, in het bijzonder van het verenigingslid L. Telle en van ir. J. A. Meuter. Reeds in december van het vorige jaar, bracht ir. Rolff een bezoek van drie weken aan Cura9ao om de nodige besprekingen te voeren, het eiland te verkennen met het oog op de plaats van vestiging van het station en bovendien om te onderzoeken of de branding op de kust microseismische trillingen in de bodem opwekt, die de waarnemingen zouden kunnen storen hetgeen niet het geval bleek te zijn. Sedertdien is hij met ir. Scheepmaker bezig met de omvangrijke en zeer gevarieerde voorbereidingen. Omstreeks 1 april 1957 vertrekken ze met het instrumentarium naar Cura9ao, waar enige tijd later de schrijver van dit artikel zich bij hen hoopt te voegen om het station op te bouwen en de instru menten op te stellen en gereed te maken voor de waarnemingen, die in definitieve vorm zullen moeten beginnen op 1 juli 1957, de aanvang van die grootse wetenschap pelijke aanval op onze aarde: het Internationale Geofysische Jaar. 5

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1957 | | pagina 9