"7 Nederlandse Landmeetkundige Federatie Verslag van de toestand en de verrichtingen van de Federatie Daar het aanstaande congres in de maand mei zal worden ge houden, is, om aan de in het huishoudelijk reglement gestelde eis van tijdige publikatie in het officiële orgaan te kunnen voldoen, dit jaarverslag twee maanden eerder opgemaakt dan het vorig jaar. Dit verslag beschrijft de verrichtingen van de Federatie gedurende de periode i mei 1956 tot 1 maart 1957- Het hoofdbestuur kwam eenmaal in vergadering bijeen; een beknopt verslag van deze bijeenkomst verscheen in het tijdschrift. De volgens rooster aftredende penningmeester, de heer Ir. J. A. C. E. van Roermund, werd als zodanig herkozen. Ter ver vanging van de heer Ir. W. A. van der Werff nam in het hoofd bestuur zitting de nieuwe voorzitter van de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde, de heer Ir. W. J. J. van Lent. De samenstelling van de redactie van het Tijdschrift voor K. en L. bleef ongewijzigd. Ingevolge het besluit van het hoofdbestuur de auteurs van belangrijke publikaties in het tijdschrift te belonen, werd tijdens het zestiende congres voor de eerste maal een oorkonde toegekend aan de heer P. H. M. Plasman. Evenals in de voorafgaande jaren moest de examencommissie ook in 1956 vele kandidaten afwijzen. Aan het examen voor land- meettechnicus namen 47 kandidaten deel, aan het examen voor landmeetkundig tekenaar 22 en aan het examen voor landmeet kundig rekenaar 5. Voor deze examens slaagden respectievelijk 14, 4 en 4 kandidaten, zodat aan slechts 22 van de 74 geëxamineerden een diploma kon worden uitgereikt. Na beëindiging van deze examens traden de heren N. D. Haas broek en W. Nikkels uit de examencommissie; zij werden opge volgd door de heren Ir. A. H. Kooimans en Ir. R. Rienks. De commissie is thans als volgt samengesteld: voorzitter Ir. C. W. Moor; secretaris Ir. S. Rienstra; leden: L. R. M. van den Brink, W. Bakker, Ir. A. H. Kooimans, Ir. P. Ilmer, Ir. R. Rienks, Ir. H. J. van Steenis en Ir. J. G. Tiemeyer. Hoewel het seizoen van de regionale bijeenkomsten nog niet is afgesloten, blijkt toch reeds duidelijk dat in verschillende districten de belangstelling voor deze bijeenkomsten afneemt. De heer Ir. A. J. Wytema volgde de heer Ir. W. A. van der Werff op als lid van de commissie belast met het onderzoek naar de meest gewenste toekomstige structuur van de Federatie. Wegens ziekte van het lid Prof. A. Kruidhof trad de heer Ir. B. Scherpbier tot de commissie toe als plaatsvervangend lid. De commissie heeft nog geen rapport uitgebracht. Het zestiende congres, dat in Amsterdam werd gehouden, was gewijd aan het onderwerp de landmeetkunde en haar maatschappelijke betekenis. De belangstelling voor dit goed geslaagde congres en de daaraan verbonden tentoonstelling was groot.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1957 | | pagina 77