In memoriam A. J. Guichard Nederlandse Landmeetkundige Federatie 2IÖ Op ii april 1957 overleed te 's-Gra- venhage de hoofdlandmeter van het Kadaster Adrianus Johannes Guichard in de leeftijd van 59 jaar, na een ambte lijke diensttijd van ruim 41 jaar, die hij begonnen was op 1 februari 1916 als adspirant-landmeter. Een kwaal, die hem reeds een groot deel van zijn leven heeft gehinderd, verergerde in de laatste tijd en heeft hem van ons weggenomen. In velerlei opzicht is zijn heengaan een groot verlies, zowel voor de dienst als voor zijn gezin en omgeving. Zijn temperamentvolle inslag, waaraan zijn afkomst niet vreemd zal zijn geweest, maakte, dat hij alle werkzaamheden op ambtelijk, particulier en kerkelijk gebied met enthousiasme aanpakte, en dit, verbonden met een helder inzicht en grote menselijkheid, verschafte hem waardering van allen die met hem in aanraking kwamen. In het ambtelijke leven is niemand onmisbaar, toch geeft ver vanging wel een zorg en dit geldt zeer zeker voor hem. Niet alleen verzette hij een enorme hoeveelheid werk op een voortreffelijke wijze, maar hij had ook een stimulerende invloed op zijn naaste omgeving en was altijd bereid uit zijn rijke ervaring ieder met raad en daad bij te staan. Hierbij bleef hij de bescheiden en beminnelijke mens, die alles deed uit een innerlijke behoefte zich te geven aan zijn werk en zijn medemensen. Allerwegen heeft hij zich daardoor oprechte vrienden verworven. Moge het voor zijn vrouw en kinderen, voor wie zijn heengaan een bijna onoverkomelijk verdriet is, een troost zijn, dat zijn verlies in zijn ambtelijke omgeving grote droefheid heeft veroor zaakt en dat wij steeds met waardering en hoogachting aan hem zullen terugdenken als aan een goede collega en trouwe vriend. Hij ruste in vrede. 's-Gravenhage, mei 1957 V. Beknopt verslag van de Hoofdbestuursvergadering gehouden op 1 april 1957 Het corresponderend lid, de heer Ir. C. Koeman, trad wegens het eindigen van zijn zittingsperiode uit het hoofdbestuur. De heren Ir. H. L. van Gent en Ir. G. A. van Wely werden benoemd tot rapporteurs van Commissie III der F.I.G.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1957 | | pagina 100