217 De rapporten van de N.L.F.-examens 1956, uitgebracht door de examencommissie, gaven, na wat op het congres in Amsterdam over deze examens reeds werd gezegd, geen aanleiding tot bijzondere opmerkingen. Aangaande de toekomstige N.L.F.-examens nam de vergadering enkele belangrijke besluiten, die elders in dit tijdschrift zijn op genomen. Met de organisator van de regionale bijeenkomsten, de heer Ir. C. W. Moor, werd de achtergrond van de tanende belangstelling voor de regionale bijeenkomsten gepeild en werden middelen beraamd om deze bijeenkomsten tot meer leven te wekken. Daar de redactie momenteel over veel kopij beschikt en de voor drachten die op het vorige congres werden gehouden, nog niet konden worden gepubliceerd, is besloten de eerstvolgende aflevering van het tijdschrift een grotere dan de normale omvang te geven. Het door de congrescommissie ingediende programma van het 17e congres werd uitstekend bevonden. Ook de opzet van de ten toonstelling, die door de Gezamenlijke Mijnen zal worden verzorgd, had aller waardering. Doordat de industrie steeds meer belangstel ling gaat tonen voor het exposeren op de N.L.F.-congressen, is het mogelijk geworden de congressisten in de reiskosten tegemoet te komen. Het voorstel van de penningmeester, voor dit congres de reiskosten N.S. 2e klas boven 5.te vergoeden, werd aanvaard. Voorts werd naar aanleiding van een desbetreffend verzoek van de penningmeester der F.I.G. op het congres in Amsterdam zie het congresverslag besloten aan de Nederlandse deelnemers van het internationale landmeterscongres in 1958, een subsidie uit de N.L.F.-kas toe te kennen tot 50 van het inschrijfgeld voor het wetenschappelijke gedeelte van dit congres. De secretaris van de N.L.F., Ir. J. Wolthuis Examens van de N.L.F. In 1943 besloot het hoofdbestuur tot het instellen van het examen voor landmeettechnicus, in 1949 tot het examen voor landmeet kundig-rekenaar en in 1950 tot het examen voor landmeetkundig tekenaar, zulks uit de overweging, dat er behoefte zou bestaan aan gediplomeerde landmeetkundigen en er geen mogelijkheid bestond tot het verkrijgen van deze diploma's. Sindsdien werden 122 diploma's voor landmeettechnicus uit gereikt, 18 diploma's voor landmeetkundig-rekenaar en 17 diplo ma's voor landmeetkundig-tekenaar. Uit de belangstelling voor deze examens blijkt wel, dat het N.L.F.-diploma in een behoefte voorziet en door de maatschappij wordt gewaardeerd. Afschaffing van de N.L.F.-examens zal dan ook niet mogen geschieden, alvorens

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1957 | | pagina 101