Prof. Vening Meinesz door de Geofysische Kring gehuldigd 2l8 is gebleken, dat andere diploma's het N.L.F.-diploma overbodig maken. Toen per i september 1954 aan de Middelbaar Technische School te Utrecht een afdeling landmeten werd verbonden, was er aan leiding voor het hoofdbestuur te overwegen de N.L.F.-examens te doen eindigen. De vraag of en wanneer hiertoe zou kunnen worden overgegaan, werd voorgelegd aan de N.L.F.-opleidingscommissie, die hierover een rapport heeft uitgebracht, dat in dit tijdschrift werd gepubliceerd (zie jaargang 1955, nr. 5). Van verschillende zijden ontving het hoofdbestuur reacties op dit preadvies en op grond van deze adviezen heeft het hoofdbestuur in zijn vergadering van 1 april 1957 de navolgende besluiten genomen: 1. Het examen voor landmeetkundig-tekenaar, zowel als het examen voor landmeetkundig-rekenaar, zal worden gehandhaafd. 2. Het examen voor landmeettechnicus zal worden beëindigd, zodra op de arbeidsmarkt blijkt, dat de Middelbaar Technische School aan de vraag naar middelbare landmeetkundigen kan voldoen. Het stopzetten van de examens zal door het hoofdbestuur vroegtijdig, dit is ten minste drie jaar te voren, worden aan gekondigd. 3. De N.L.F. zal geen lagere examens gaan afnemen. Utrecht, 18 mei. Tijdens een hedenmiddag te Utrecht ge houden vergadering van de Geofysische Kring werd Prof. dr. ir. F. A. Vening Meinesz door de voorzitter van de Kring, Ir. A. van Weelden, ter gelegenheid van zijn 70ste verjaardag een gedenk boek aangeboden. Deze feestbundel, waarin bijdragen van prominente geofysici uit tien landen zijn opgenomen, bevat onder meer een zwaarte- krachtkaart van Nederland op schaal 1500.000, een bijdrage die aldus Ir. Van Weelden ook door de jubilaris als zeer belangrijk zal worden beschouwd. Uitvoerig werden door Ir. Van Weelden de vele verdiensten van Prof. Vening Meinesz naar voren gebracht, verdiensten, niet slechts ten opzichte van de Geofysische Kring, waarvan hij één der oprichters was, maar ook in zijn universitaire werk, zijn werk in samenwerking met de Rijkscommissie voor Geodesie en het Koninklijk Nederlands Meteorologisch Instituut en bovenal in het kader van de Internationale Unie voor Geodesie en Geofysica, waarvan hij president is geweest. Behalve een groot aantal leden van de Geofysische Kring waren vele genodigden bij deze huldiging aanwezig, onder wie enige

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1957 | | pagina 102