Berichten 220 Kadaster en Hypotheken Eervol ontslagen m.i.v. 1-7-1957 de hoofdbewaarder Mr. J. H. Jonas te Rotterdam. Benoemd m.i.v. 1-7-1957 tot hoofdbewaarder te Rotterdam Mr. ir. C A. Berg, hypotheekbewaarder te Leiden. Onderscheidingen. Benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau de ingenieur-verificateur Ir. J. F. Ilsen te Arnhem en de hoofdlandmeters-A J. F. Jongedijk te Almelo en M. Steenbergen te Assen. Overleden te Maarsbergen op 26 maart 1957 in de ouderdom van 67 jaar de oud-landmeter en oud-lector aan de voormalige Landmeterscursus te Wageningen Mr. A. van der Deure; te 's-Gravenhage op 11 april 1957 in de ouderdom van 59 jaar de hoofdlandmeter A. J Guichard. Technische Hogeschool te Delft Eervol ontslagen m.i.v. 1-9-1957 de buitengewoon-hoogleraar Prof. dr. ir. F. A. Vening Meinesz, met dankbetuiging voor de belangrijke in deze betrekking bewezen diensten. Op 28-3-1957 is geslaagd voor het examen geodetisch-ingenieurC. Roos. Onderscheidingen Prof. dr. ir. F. A. Vening Meinesz is bij bevordering benoemd tot commandeur in de orde van Oranje-Nassau. Tevens is hij door het Koninklijk Aardrijkskundig Genootschap onderscheiden met de gouden Plancius- medaille. De heer Ir. B. Scherpbier, raadgevend-ingenieur te 's-Gravenhage, is benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Handleiding voor de technische werkzaamheden van het kadaster De Werkgroep voor kaartreproduktie deelt mede, dat haar artikel De moderne techniek van het vervaardigen van kaarten, gepubliceerd in dit tijdschrift, jg. 1957 blz. 82 e.v., in de plaats is gekomen van het artikel Moderne teken- en reproduktiemethoden door de heer M. J. j. Flink, aan gekondigd in de H.T.W. op blz. 274 en 365. Werkgroep voor Kaartreproduktie Door de Werkgroep voor Kaartreproduktie is een archiefje aangelegd, waarin soorten tekeningdragers, soorten graveerlagen e.d. met vermelding van prijzen en verkoopkantoren enz. zijn bijeengebracht. Deze (nog kleine) verzameling is gedeponeerd in de bibliotheek van het Laboratorium voor Geodesie, Kanaalweg 4 te Delft. Voor belangstellenden bestaat de gelegenheid de materialen aldaar te bestuderen en gegevens over te nemen. 15 mei 1957 F. H. Uitgave van de Nederlandse Landmeetkundige Federatie Verschijnt tweemaandelijks

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1957 | | pagina 104