189 rende welke onderbreking onderhandeld wordt over de aankoop van de benodigde gronden, c.q. de onteigening van die gronden wordt bevorderd. Maar zelfs gedurende deze onderbreking kan de civiel-technicus de Landmeetkundige Afdeling niet ontberen. De administratie van deze afdeling verzorgt immers de opstelling van de koopakten, de rapporten waarbij deze akten worden voor gelegd aan het College van Gedeputeerde Staten, welk College tot aankoop moet besluiten, verzorgt verder de aanvragen om goed keuring van de Prijzenbureaus en van de Grondkamer, de corres pondentie met notarissen inzake de hypotheekvrij making en het eventueel verkrijgen van kantonrechterlijke machtigingen, de voor stellen tot betaling van de koopsommen, de verhuur c.q. verpachting van de aangekochte gebouwen, resp. gronden die niet voor direct gebruik nodig zijn, alle correspondentie omtrent de grondbelasting, waterschapslasten, straatbelasting, enz. Is de benodigde grond in eigendom verkregen en het werk aan besteed, dan verschijnt de landmeetkundige bij het begin van de uitvoering andermaal op het terrein om de aspunten die verstoord zijn, opnieuw uit te zetten en de nodige hoogtemerken aan te geven. Is het werk voltooid, dan volgt nog de verkoop van eventuele overhoeken, het zo nodig opnieuw stellen van de grenspalen, waarbij ten aanzien van oude, door het werk niet veranderde grenzen soms grensaanwijzing door de landmeter van het kadaster nodig is, het plaatsen van de kilometer- en hectometerpalen en het verrichten van de nodige metingen voor het samenstellen van de revisietekeningen. Het zal U duidelijk zijn, dat bij bovengenoemde werkzaamheden het hoofd van de Landmeetkundige Afdeling ten nauwste contact houdt met de Landmeetkundige dienst van het kadaster. Van alle veldwerken, meetformulieren, berekeningen van de meetkundige grondslag, grootteberekeningen, hulpkaarten, grondaankooplij sten met tekeningen, wordt inzage verstrekt aan het kadaster en worden desgewenst kopieën verstrekt. De samenwerking is gebaseerd op de brief van de Minister van Financiën van 10 juli 1947 Afd. Kadas ter en Hypotheken Nr. 111, krachtens welke brief „aan de land meetkundige afdelingen van de provinciale Waterstaat een door lopende machtiging is verleend tot kosteloze samenwerking met de bureaus van de landmeetkundige dienst van het kadaster, c.q. de bureaus van de ruilverkavelingsdienst en de bureaus voor buiten gewoon landmeetkundig werk te Breda, Eindhoven en 's-Hertogen- bosch". De samenwerking geschiedt overeenkomstig de voorschrif ten neergelegd in de „Regeling der samenwerking tussen de Land meetkundige dienst van het kadaster en de Meetkundige dienst van de Rijkswaterstaat". „Kosten worden niet in rekening ge bracht". Over de Afdeling Beheer kan ik kort zijn. Deze afdeling heeft tot taak het College van Ged. Staten van technisch advies te dienen

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1957 | | pagina 73