van ruilverkavelingen. Ik heb reeds gememoreerd, dat de ruilver- kavelingsdienst o.m. een belangrijk aandeel heeft bij het ontwerpen van het plan van wegen en waterlopen en de kavelindeling. Last but not least nog een enkel woord over de geodetische taak van het kadaster: het onderhouden van een net van in het stelsel van de Rijksdriehoeksmeting bekende vaste punten. Talrijke niet kadastrale landmeetkundige diensten maken ge bruik van de vaste punten van het kadaster. Veelal geschiedt dit op basis van wederkerigheid, d.w.z. dat in ruil voor kosteloze gegevens omtrent de kadastrale punten, de andere diensten de resultaten van hun puntsbepaling ter beschikking stellen van het kadaster. Voorts bestaat met verschillende diensten een samen werking in die zin, dat het kadaster adviezen verstrekt omtrent de puntsbepaling. 1 I 1 209 KADASTER Organisatie Ministerie van Financiën Directeur-Generaal der Belastingen Directeur van 's Rijks Bel. en Dom. (8) Boekhoudkundig gedeelte van het kadaster (met inbegrip van de bewaring der open bare registers) bewaringen van de hypothe ken, het kadaster en de scheepsbewijzen (33) Dir. Kad. en Hyp. Afd. Pers. v/d Bel. d. Afd. Org. v/d Bel. d. Landmeetkundig gedeelte van het kadaster: Ingenieur-verificateur van het kadaster (5) c.q. Hoofd van de dienst voor Buitenge woon landmeetkundig werk (B.L.W.) (1) c.q. Hoofd van de Bijhoudingsdienst der Rijksdriehoeksmeting (1) bureaus van de Landmeetkundige dienst (bijhoudingsdienst) (L.D.) (33) bureaus van de Dienst .voor B.L.W. (6) bureaus van de Ruilverkavelingsdienst (Rvk) (11) bureau van de Bijhoudingsdienst der Rijks driehoeksmeting (R.D.M.) (1) Centraal Teken- en Opleidingsbureau (C.T.O. (1) Reproduktie-inrichting (ressorteert onder het bureau van de Landmeetkundige dienst te Amsterdam) (1) bureau van de Fotogrammetrische dienst (1) Personeel Bezetting van het landmeetkundig personeel op 1 juni 1956 L.D. Rvk. B.L.W. R.D.M. C.T.O. Totaal ingenieurs-verificateur en landmeters 143 45 12 2 2 204 landmeetkundig-amb tenaren en tekenaars 245 135 61 4 81 526 (48 veldd.) (62 v.d.) (43 v.d.) 3 v.d.) (156 veldd.) Totaal 388 180 73 6 83 730 (535%) (*5l%) (10%) (l0/o) (100

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1957 | | pagina 93