212 behalve een vergadering van de Financiële commissie en van het Bureau, vier zittingen van het C.P. uitgeschreven. Was de organisatie van het geheel subliem en dankten wij dit aan onze Engelse gastheren, de leiding van de vergadering, berustende bij Prof. Roelofs, was dit niet minder. Zich met groot gemak bedienend van de Engelse en waar dit nodig was van de Franse taal, wist hij door een weloverwogen betoog de voorstellen van het Bureau te verdedigen, eventuele moeilijke discussies te vermijden, verschillende besluiten te doen nemen en de uitgebreide agenda precies op tijd af te werken. Dat dit mogelijk was, dankten we mede voor een niet gering deel aan het werk van de secretaris-generaal, Prof. Baarda, die met zijn bekende voortvarendheid en accuratesse de agenda tot in de puntjes had voorbereid. Hij had de deelnemers weliswaar begraven onder een lawine van papier, maar degenen die zich de moeite getroost hadden deze lawine door te worstelen, waren dan ook wel zo terdege omtrent alle finesses ingelicht, dat nagenoeg geen vraagpunt overbleef. Het woord van oprechte hulde, dat generaal Cole (de Engelse vertegenwoordiger) aan het einde van de vierde vergadering sprak, was dan ook volkomen verdiend en betekende een prettige satisfactie voor het Bureau, waarvan de leden zich voor deze bijeenkomst veel tijd en moeite hadden getroost en waartegen zij laat ons dit eerlijk bekennen toch wel enigs zins hadden opgezien. Tijdens de vergaderingen van het C.P. kwamen o.m. de volgende punten aan de orde: 1Onderzoek naar de mogelijkheid van een meer permanent secretariaat. Iedere om de vier jaren aftredende secretaris-generaal ondervindt het bezwaar van een lange inwerktijd (dikwijls in een voor hem vreemde taal) en deze periode gaat voor de activiteit van de Fede ratie verloren. Het probleem werd door de afgevaardigden van verschillende kanten bekeken en op voorstel van de voorzitter aangehouden in afwachting van concretere voorstellen. 2. Voorstel van het bestuur om te komen tot de uitgave van een een voudig boekje over de geschiedenis van de F.I.G. Vooral van belang voor een nieuwe secretaris, die zich op deze wijze snel en afdoend kan inwerken in de problemen waarvoor de F.I.G. in de loop der jaren is gesteld geweest. Er zal een commissie worden gevormd van leden die op de hoogte zijn van het wel en wee van de Federatie; de leden zullen worden aangewezen door de landen waarin tot nu toe het congres gehouden is. Het contact zal schriftelijk worden onderhouden. 3. De rekening en verantwoording. Hieruit blijkt, dat op het mo ment, dat de penningmeester de financiën van zijn Franse collega overnam, er een schuld was aan La Maison du Géomètre te Parijs van Zw. fr. 4089.Daartegenover was er een achterstallige con tributie van Zw. fr. 7240.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1957 | | pagina 96